Huawei P50 Pro se odhaluje! Takový fotomodul jste ještě neviděli

Huawei P50 Pro 3

I když má společnost Huawei potíže s přísunem komponent, stále ještě nehází svoji telefonní divizi do žita a připravuje další řadu vlajkových smartphonů. Po nedávno představeném ohebném Huawei Mate X2 přijdou na řadu tradiční modely řady P50, přičemž ten nejvybavenější s přídomkem Pro nabídne vskutku netradiční design hlavního fotomodulu.

Huawei P50 Pro 1

Huawei P50 Pro: ovál se dvěma obrovskýma očima

Podle renderů, které zveřejnil @onleaks, zaujme Huawei P50 Pro na první pohled. Levý horní roh zad totiž bude okupovat obrovský ovál a v něm dvojice velikánských kruhových čoček. Už delší dobu se spekuluje o tom, že telefon bude vybaven rekordně velkým 1“ snímačem Sony IMX 800, je tedy možné, že se bude schovávat za jednou z těchto velkých čoček.

Huawei P50 Pro 2

Nepočítáme s tím, že Huawei P50 Pro bude mít pouze dva fotoaparáty, tudíž očekáváme, že pod druhým „okem“ bude soustředěno více kamer; pouze LED blesk bude stát samostatně.

Přední strana Huawei P50 Pro žádné velké překvapení nechystá, vyplňovat ji bude 6,6“ displej se zakřivením na všech stranách a velmi tenkými rámečky. Selfie kamerka bude umístěna do útlého otvoru nahoře uprostřed, nad ní pak najdeme úzkou mřížku sluchátkového reproduktoru, který má být součástí sterea.

Huawei P50 Pro 4

Huawei P50 Pro dostane standardní kovový rámeček s typickými hardwarovými tlačítky na pravé straně. Sluchátkový konektor se konat nebude, zato potěší přítomnost infračerveného portu.

Huawei P50 Pro má být údajně prvním smartphonem značky, který nebude pohánět Android, ale vlastní platforma HarmonyOS. Premiéra se patrně odehraje buď na konci tohoto, nebo na začátku příštího měsíce.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku