Huawei P50 chce být nejlepším fotomobilem na trhu. Pomoci mu k tomu má obří senzor

huawei p50 pro 2

Společnost Huawei se pravděpodobně v letošním roce rozloučí se světem smartphonů, které kvůli zakázanému přístupu ke klíčovým komponentám nebude mít z čeho vyrábět. Čínský gigant tak už nyní hledá jiné zdroje příjmů, například těžbu nerostného bohatství a chov prasat. Ještě před změnou orientace ale můžeme očekávat několik smartphonů, mezi nimi i vlajkové modely řady P50. A zřejmě se máme na co těšit.

Poprvé s 1“ snímačem

Podle nejnovějších informací se Huawei při jejich vývoji opět soustředí na mobilní fotografii, dokonce prý s řadou P50 chystá jednu zajímavou premiéru. Tyto telefony totiž údajně jako vůbec první na světě použijí 1“ mobilní fotosenzor. Má se jednat o model Sony IMX800, který dosud nebyl představen. Tento čip si má stejně jako minulá generace ponechat rozlišení 50 Mpx a RYYB matici. Jeho hlavním soupeřem bude nedávno představený fotočip Samsung GN2, který je však o něco menší.

chip

Huawei P50 má přijít celkem ve třech variantách, které se budou lišit právě fotoaparáty. Vrcholový model P50 Pro+ má dostat do výbavy klasický fotoaparát, širokoúhlý, teleobjektiv, periskopický teleobjektiv a 3D ToF senzor. Huawei P50 Pro (bez +) si údajně periskopický teleobjektiv ponechá, ale přijde o standardní teleobjektiv a ToF senzor. Základní model Huawei P50 pak dorazí bez periskopické kamery, ponechá si pouze hlavní kamerku, širokoúhlou a poté základní teleobjektiv s menší úrovní přiblížení.

Smartphony Huawei P50 budou údajně představeny v březnu nebo dubnu, kromě nové fototechniky mají zaujmout i novým operačním systémem Harmony OS.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku