Domů » Bleskovky » Samsung odhalil obří fotočip s rozlišením 50 Mpx. Najdeme jej v Xiaomi Mi 11 Ultra

Samsung odhalil obří fotočip s rozlišením 50 Mpx. Najdeme jej v Xiaomi Mi 11 Ultra

Obrazová divize společnosti Samsung včera představila nový fotosnímač nazvaný ISOCELL GN2. Jedná se o 50Mpx fotočip, který se pyšní velikostí 1/1,12“, což je na mobilní poměry rekordní hodnota. Nový čip se navíc chlubí lepší spotřebou energie a novou technologií ostření Dual Pixel Pro.

isocell

Samsung ISOCELL GN2: vlajkový fotočip do Xiaomi Mi 11 Ultra

Každý pixel nového fotočipu má fyzickou velikost 1,4 mikronu, díky čemuž mají pořízené snímky zaujmout výjimečnými detaily. Díky technologii Pixel Binning lze získat větší pixely o virtuální velikosti 2,8 mikronu, což se hodí za zhoršených světelných podmínek; v takovém případě mají fotografie výsledné rozlišení 12,5 megapixelu. Snímač umí provádět upscaling fotografií do rozlišení 100 megapixelů, ale nenapadá nás mnoho důvodů, proč byste něco takového chtěli dělat.

Xiaomi Mi 11 Ultra 6
Xiaomi Mi 11 Ultra se dvěma displeji

ISOCELL GN2 je také vůbec prvním snímačem od Samsungu, který disponuje technologií Dual Pixel Pro pro velmi rychlé ostření. Tato technologie umí ostřit s pomocí všech přítomných pixelů, a to nejen v horizontálním, ale také vertikálním směru. Díky tomu má být ostření spolehlivější ve složitých podmínkách, například za horšího osvětlení nebo při focení rychle se pohybujících objektů.

Dual Pixel Pro: Fast and accurate autofocus for ISOCELL Image Sensor | Samsung

Nový čip také disponuje funkcí Smart ISO Pro, díky které odečítá vysoké i nízké ISO a automaticky vytváří obrazy s vysokým dynamickým rozsahem. Lze tak získat kvalitnější HDR snímky s menším množstvím pohybových artefaktů. Co se videa týče, ISOCELL GN2 je schopný pořizovat záznam ve Full HD při 480 fps, popř. 4K při 120 fps.

Samsung uvádí, že ISOCELL GN2 je již v masové produkci, přičemž podle informátora Ice Universe na něj nebudeme muset čekat dlouho; objeví se v chystaném smartphonu Xiaomi Mi 11 Ultra.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

18 komentářů

 1. Potrebuju Xzeita, aby mi vysvetlil, jestli to chci, nebo ne.

 2. Huawei má jistě v rukávu něco daleko lepšího.

  • :DDD Prej rozpoznávání obličejů prasat (viz článek zde na smartmanii). Podle mě čerpá z nasbíraných metrik uživatelů :D

  • Něco na tom bude…hodně lidí mi říká, že jsem prase.

  • fake xzeit: Jenom prase se vydava za cizi lidi, nejdrive Menty a ted xzeit

  • Anonym: přesně tak. Spíš si teď říkám, kdo ještě se tu vydává za někoho jiného 😂. Na druhou stranu se člověk aspoň zasměje 😁

 3. Ano, má v rukávu vepřín 🐷 😁

 4. Xiaomi jde na to chytře jako Huawei. Ví, že 108mpix čip je prostě nesmysl a má to neduhy. Už jen ve srovnaní S20 vs. Mi 10 Ultra – 108mpix vs. 50mpix. Kdy Xiaomi s tím 50mpix fotí bezvadně a lépe jak Samsung s 108mpix.

  • Jediný „neduh“ který to má jsou nároky na kapacitu a rychlost ukládání.

  • Nesouhlasím. Stačí se podívat třeba na testy Mi 10 Pro. Detaily jsou zajímavé a žádné extra neduhy tam nevidím.

 5. Jsem zvědav, jestli tento segment nějak ovlivní nové čipy od Nikonu. Vlastně asi ne, protože odpověď je, že neovlivní. Vývoj foťáků v telefonu je tak pomalý, že na jeho růst do rozumné kvality si počkáme ještě tak 15 let.

  • Vývoj foťáků v tel. je pomalý? To bych neřekl. Mou vlajku během třech roků zadupala střední třída v oblasti kvality fotografií. A to jsem srovnával s telefonem za 5,8 tis. Dnešní vlajky už jsou úplně jinde a rok co rok jdou dále. Těch 15 let je teda hodně přehnaných dle mého.

  • Souhlas, jeste dnes Lumia 920 foti lip nez vlajky od Eplu nebo Tamtungu

  • To jsou takový nostalgický kecy. Lumii 920 jsem měl přes 2 roky. Ve své době patřila mezi špičku, ale když se na fotky kouknu na Onedrive dneska, tak už to neni žádnej zázrak v porovnání s dnešní špičkou…

  • Já měl Lumii 1020, ale když kouknu na fotky na disku, tak jako fakt dobré. Aspoň teda ty letní a za dobrých světelných podmínek. Co si budeme povídat, šlo to šíleně dopředu.

  • Anonym: A jejda. Sekta Lumíků je tady. Kam se na Lumii 920 bude hrabat dalekohled Jamese Webba!? To ho vůbec nemusí do vesmíru posílat. Jen škoda peněz které se do jeho vývoje proinvestovaly. Stačilo dát Lumii do krabice a vystřelit do luftu za oběžnou dráhu země, že? 😄 Na svou dobu byla dobrá, ale už se sakra smiřte, že je dávno za zenitem!

  • Nahodou, taky iPhone 11 naozaj už foti dobre aj v tmavych podmienkach. A to ostrenie bez stavivu aj s 2-3s uzavierkou je pecka.

   Co sa ale zvuku tyka, stale sa nechytá na HAAC

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).