Domů » Bleskovky » HarmonyOS pro smartphony dorazí za dva měsíce. Premiéra s Huawei P50?

HarmonyOS pro smartphony dorazí za dva měsíce. Premiéra s Huawei P50?

Včera spatřil světlo světa smartphone Huawei Mate X2, který je patrně nejpokročilejším ohebným telefonem současnosti, ovšem pověst mu kazí dvě veličiny – astronomická cena a absence služeb Google. Mate X2 pohání operační systém Android 10 doplněný o nadstavbu EMUI, ovšem v Huawei již brzy přehodí výhybku a začnou do svých telefonů nasazovat vlastní platformu HarmonyOS.

HarmonyOS pro smartphony klepe na dveře

Šéf mobilní divize Huawei Richard Yu včera na tiskové konferenci prozradil, že systém HarmonyOS bude uvolňován od dubna, přičemž smartphone Huawei Mate X2 se jej má dočkat v první vlně. Vůbec prvním nově představeným smartphonem postaveným na platformě HarmonyOS se patrně stane chystaný vlajkový model Huawei P50, který firma původně chtěla uvést na konci měsíce března, nicméně podle nejnovějších zpráv došlo k posunutí premiéry na duben.

Harmony OS
Harmony OS může být východiskem z aktuální situace Huawei. Vývoj a následná implementace však bude ještě nějakou dobu trvat.

Je dost možné, že rodina smartphonů Huawei P50 vznikne ve dvou variantách – pro čínský trh s HarmonyOS, pro globální trh s Androidem 10. Otázkou ovšem je, jak velký je v těchto dvou platformách rozdíl; podle posledních zjištění není HarmonyOS nic jiného než jinak pojmenovaný Android.

harmonyos

Podle dosavadních informací má Huawei P50 dorazit celkem ve třech variantách – základní, Pro a Pro+. Všechny verze by měl pohánět 5nm čipset Kirin 9000, ovšem ten bude brzy u Huawei nedostatkovým zbožím. Z továren TSMC údajně čínská firma získala dodávku 8,8 milionu kusů, kterou musí rozdělit mezi řady Mate 40, Mate X2 a P50.

Dá se předpokládat, že dodávky těchto smartphonů budou dosti omezené, což potvrzují i informace z dodavatelských řetězců, které evidují výrazně nižší objednávky komponent než v minulých letech. Huawei však zatím nehází flintu do žita, generální ředitel firmy Ren Zhengfei dokonce doufá v otevřený dialog s novým americkým prezidentem Joe Bidenem, od kterého si slibuje zmírnění amerických sankcí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Jupí, už se nemůžu dočkat. Miluju Huawei, konečně se zbavím otravných google služeb!

    • To vypadá, že ses nám tak trochu zbláznil xzeite :D. Je ti jasný, že žádný HarmonyOS ani nebude? Maximálně čínská kopie Androidu a ještě k tomu špatná.

    • Stalker: To už ti máma zas povolila internet? :D jsem schválně tento týden trpělivě čekal, kdy tě bude svrbět ruka a nezklamal jsi. Šašek prostě :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).