Domů » Bleskovky » Šéf Huawei chce mluvit s Bidenem. Doufá v obnovení obchodních vztahů

Šéf Huawei chce mluvit s Bidenem. Doufá v obnovení obchodních vztahů

V roce 2019 byla společnost Huawei ve Spojených státech zařazena na černou listinu, kvůli které nemůže obchodovat s tamními firmami, pokud nejsou zařazeny na seznam výjimek. V praxi tak nemůže například odebírat čipsety od amerických výrobců (např. Qualcomm, Intel) nebo licencovat svá zařízení pro Google služby. Huawei to zasahuje nejen v kontextu amerického trhu, kupříkladu s telefony bez Google služeb příliš nepochodí ani na tom evropském.

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei, CEO společnosti Huawei

Ren Zhengfei, CEO společnosti Huawei, nyní po více než roce promluvil k mezinárodním médiím v Číně. V rozhovoru vyjádřil přání mluvit s prezidentem Bidenem a naději v otevřenou politiku ze strany nové administrativy. „Mluvil bych s ním o společném vývoji. USA i Čína potřebují rozvíjet svoji ekonomiku, jelikož je to dobré pro naši společnost a finanční stabilitu,“ uvedl Zhengfei.

Nepřehlédněte: Zakladatel a CEO Huawei Ren Zhengfei: sedm faktů, o kterých jste ještě neslyšeli

Dále pak CEO Huawei dodal, že: „Povolit americkým firmám, aby dodávali zboží čínským zákazníkům, napomáhá i jejich vlastním finančním výsledkům. Pokud vzrostou výrobní kapacity Huawei, bude to znamenat, že i americké firmy toho prodají více. Je to win-win situace. Věřím, že až bude nová administrativa hodnotit svoji strategii, vezme tyto zájmy v úvahu. Huawei stále doufá, že bude moct kupovat spoustu amerických komponentů, součástek a strojů, tak aby se americké společnosti rozvíjeli spolu s čínskou ekonomikou.“

Huawei Mate 40 Pro 13
Špičkový Huawei Mate 40 Pro jsme v recenzi chválili, absence Google služeb ale jeho použitelnost razantně omezuje

Naděje, které Zhengfei na nového prezidenta klade, nejsou malé. Jestli se přitom v něčem Joe Biden s Donaldem Trumpem relativně shodovali, pak to byl právě tvrdý přístup k Číně. Na druhou stranu, pár dní zpět se Biden nechal slyšet, že chce být pro Čínu tvrdým soupeřem, ale v rámci mezinárodních pravidel, a nechce tudíž postupovat jako jeho předchůdce. Řekl také, že pokud bude v zájmu Spojených států s Pekingem spolupracovat, bude na to připraven. Šance, že dojde alespoň k částečné obnově obchodních vztahů, se tak rozhodně zvýšila.

Nepřehlédněte: USA vs. Čína: změní se situace Huawei s novým americkým prezidentem?

Aby značka Huawei zachránila po zařazení na černou listinu alespoň část svého smartphonového businessu, prodala na podzim svoji značku Honor. Ren Zhengfei nicméně v rozhovoru učinil přítrž spekulacím, že by se něco podobného mohlo stát i s Huawei. „Svůj business se zařízeními nikdy neprodáme,“ řekl. Na závěr interview pak prohlásil, že iPhone 12 je „nejlepší na světě“ a jeho využívání uživateli v Evropě prokazuje i kvalitu technologií pro 5G sítě od Huawei.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

46 komentářů

 1. Už chápu ten úsměv na tváři CEO Huawei :)

  Tržby společnosti Huawei vzrostli v roce 2020 o 11,2% na 136,7 miliard USD
  [odkaz]
  Celkové tržby společnosti Huawei v roce 2020 činily 136,7 miliard dolarů, což je nárůst o 11,2 procenta, zisk čínského technologického giganta se v loňském roce zvýšil o 10,4 procenta na 9,9 miliardy dolarů.

  Jinak Huawei je známo, že výroba čipů je jejich slabinou (nikoliv navrhování) při čekání na řešení využívají svých výhod 5G, kdy se snaží diverzifikovat do automobilového sektor, AI, cloud.
  Huawei receives automotive electrical process certification
  [odkaz]

  • A už se soudruh z Huawei pochlubil jaké mají prodeje koncových zařízení mimo totalitní Čínu? To se asi moc smát nebude co? Bez Google jsou totálně v tahu…Potom propadák s Harmony a sbohem Rejžáci:)))

  • Vám někdo v dětství zřejmě hodně ublížil. Že by strýček?

  • Tůmo, když někdo píše pravdu, znamená to ubližování strýčkem v dětství? Ty seš ale jelito😀

  • Vemte si enciklopedii a už si konečně zjistěte něco o Číně a o Huawei. A taky si zjistěte co by znamenalo pro Apple přijít o čínský trh. Samozřejmě kdyby se Číňani chovali stjně. V technologiích nám už utekli, to je fakt.

  • On se směje proto, že používá nejlepší telefon na světě, jak sám řekl

 2. Myslim, ze precenuje svoji dulezitost. Mozna nejaky ten namestek…ale mluvit s prezidentem? To by me Biden dost zklamal….

  • Jo no :D Ale hlavně, až tu někdo zas bude tvrdit, jak se do toho politika netahá – vždyť tenhle spor je hlavně politický. A co jsou v Huawei za zmetky, to jsem si doteď nemyslel. CEO jinými slovy říká „prachy všechno vyřeší“. A to mi přijde nepřijatelný. Restrikce vůči Číně nejsou ekonomické (protože na nich USA taky může prodělat, to je pravda), ale politické. Huawei je firma, která chce maximalizovat zisky, USA žádná firma nejsou, je to stát, který sleduje zájmy v širším slova smyslu. Místo toho, aby se v Huawei (čti v Číně) chytili za rypák, a přemýšleli, co skutečně zlepšit, tak jen vyčůraně vyčkají, až bude v čele USA někdo jiný, komu polezou do zadku, a budou to hrát na prachy. Morálka, soudnost a slušnost tradičně nula. Jasně, budem tu zas číst, jak to v USA udělali proto, že by Huawei byl první a bláblá, což samozřejmě neni pravda (kor když v USA Huawei nikdo nepoužívá a NIKOHO tam nezajímá). Právě proto, že spor je politický, ne ekonomický. Ale tohle mě teda fakt rozsekalo, „rozvolněte, protože na tom sami vyděláte“ – neskutečný :D To zní skoro jak „pusťte zloděje z vězení, protože vyděláte na tom, že je nebudete muset živit a bude to win-win pro všechny“.

  • Ano, tak když je v sázce státní bezpečnost, tak je ten problém vskutku politický :D

  • Německo umožní společnosti Huawei vybudovat část své sítě 5G
   [odkaz]

   Síťoví operátoři v Německu nyní čelí problému. Nechtěli už déle čekat na politické rozhodnutí v Berlíně a už rozšířili své 5G sítě o Huawei. Ve většině případů rozšířili své stávající sítě 4G o 5G. I v případě 4G je podíl komponent Huawei v bezdrátových sítích velmi vysoký: kolem 65 procent u Telekomu, 55 procent u Vodafone a 50 procent u společnosti Telefónica.
   [odkaz]

  • Johny: Tak zdůrazňuju to spíš proto, že se objevuje pořád někdo, kdo má tendenci tvrdit, jak stopka Huawei byla jen proto, aby „nebyli moc úspěšní“, což je samozřejmě k smíchu :D

  • Menty: tady nejde o tendenci něco tvrdit, ale o pouze o jednu z možností. Celkem mě udivuje, jak máš přímočaré argumenty. Možná bys to mohl zkusit v nějaké tajné službě 😁. Jako kdybys to věděl, samozřejmě ale nevíš, jenom nemáš rád Huawei a věříš něčemu, na co jsi neviděl žádný důkaz. Já samozřejmě tuhle možnost přímo nepopírám, možná je Huawei fakt špatná firma, skutečnost může být ale samozřejmě úplně jiná a ten jejich úspěch s ovládnutím trhu s mobilními technologiemi je přesně jedna z těchto možností. Bez debat. Předpokládám, že Huawei bude chtít nějaké vysvětlení, podle mě ani neví, o co jde. A křivá obvinění nejsou nic neobvyklého a to chtěná, anebo nechtěná. Chce to jenom trošku větší rozhled, podívat se na to z jiného úhlu pohledu. Koukni na film Snowden.

  • xzeit: Přímočaré argumenty? :D Tohle spojení sis vymyslel nebo co? Ano, mam přímočaré argumenty, to je základ kvalitní diskuze, někteří přímočaré argumenty nemají, a tak se diskuze jen rozmělňuje. Nebo cos tim chtěl říct? Příště to víc nastuduj, než řekneš blbost, která nedává smysl :D
   A jestli mam rád Huawei nebo ne není důležitý. Ty ho naopak miluješ, a proto nevidíš to, co bys vidět měl. Já se tomu, že se někdo musí na údajný úspěch Huawei vymlouvat jen směju. Směju se tomu proto, že tyhle lidi se snaží jen skrývat skutečné problémy, chtějí si nalhávat to, co není. Znova – Huawei v USA nikoho nezajímá + ten spor není ekonomický, ale politický. (Johny, právě přesně proto jsem to řekl, už je to tady, vidíš, vidíš :D) Tak si nalhávej co chceš, nebudu na tohle téma tady s tebou, jako silně podjatým člověkem, který chce udělat za každou cenu z Huawei chudáky a mučedníky, vést další nesmyslnou diskuzi. Až konečně otevřeš oči, tak se o tom můžeme bavit, ale ta neskutečná paranoia, že to je „jen tak“ je až směšná. Huawei má zcela očividně máslo na hlavě a zcela očividně jsou si toho i vědomi. A jak to budou řešit? No klasicky po soudružsku – penězmi. Nic jinýho z nich totiž USA nemůžou mít.

  • Tohle spojení jsem si nevymyslel, protože ty se takto tady a to hlavně ve spojení s Huawei prezentuješ. Zcela jistě víš, proč je Huawei blokován. Vidíš jenom to, co sis nějak domyslel a ostatní možnosti nepřipouštíš. Naproti tomu já, nedělám jednoznačné závěry, protože jako obyčejný člověk nemůžu vědět takové podrobnosti, abych se příkláněl k jednomu závěru. Opravdu si nic nenalhávám, přesně to ale děláš ty. Každému rozumně uvažujícímu člověku musí být jasné, že ta realita není tak jednoduchá. A sorry, jeslti je ten sport ekonomický, nebo politický, nebo kdoví jaký…. tak za prvé tohle nikde netvrdím a připouštím tu, či onu možnost a stejne tak TY jako obyčejný človíček to taky nevíš. Oči mám stále otevřené, měl bys to zkusit také.

  • Nevšiml jsem si, že jsem odhlášen, takže repete.

   Tohle spojení jsem si nevymyslel, protože ty se takto tady a to hlavně ve spojení s Huawei prezentuješ. Zcela jistě víš, proč je Huawei blokován. Vidíš jenom to, co sis nějak domyslel a ostatní možnosti nepřipouštíš. Naproti tomu já, nedělám jednoznačné závěry, protože jako obyčejný člověk nemůžu vědět takové podrobnosti, abych se příkláněl k jednomu závěru. Opravdu si nic nenalhávám, přesně to ale děláš ty. Každému rozumně uvažujícímu člověku musí být jasné, že ta realita není tak jednoduchá. A sorry, jeslti je ten sport ekonomický, nebo politický, nebo kdoví jaký…. tak za prvé tohle nikde netvrdím a připouštím tu, či onu možnost a stejne tak TY jako obyčejný človíček to taky nevíš. Oči mám stále otevřené, měl bys to zkusit také.

  • Ale nalháváš. A děláš přesně to, co je v demokratický svobodný společnosti to nejvíc nebezpečný, a k čemu se občas uchylují i naši političtí činitelé – zpochybňování rozhodnutí institucí, které jsou k rozhodování o tom či onom pověřené, a které se tou problematikou zabývají. A zpochybňují to proto (stejně jako ty), že se jim to rozhodnutí nehodí do krámu. Měj si svůj názor plný konspirací, ale to je tak všechno. Je to, jako kdyby byl v médiích případ, kdy byl někdo odsouzen za krádež. A ty bys přišel, a začal bys to stejně zpochybňovat – že ti nikdo nepředložil důkazy, a že to mohlo být tak i tak. Tohle je stejný – lidé k tomu pověření rozhodli, rozvědka má důkazy, které nemusí nikomu předkládat, a já takovým institucím věřím, protože jsou k tomu určené. Pokud nejsi schopen takové instituce respektovat, pak je to tvůj problém, a musíš mít ten život hodně těžkej, když vlastně nikomu nevěříš. Takhle to ve svobodný demokratický společnosti funguje, tohle neni případ z Ruska nebo Číny, kde se „vůdce“ rozhodne, a pak musejí instituce jednat v souladu s názory shora. A vidíš, ty a další jste naivně čekali, jak Trump to udělal špatně a ono se to teď s Bidenem změní – a ono nic. To naštve, ale jen to potvrzuje rozhodnutí, to totiž nevymyslel Trump někde večer v posteli. Tvrdíš, jak nemam důkazy – však já ale nemam problém s důvěrou v instituce, touto problematikou se zabývající. Tvrdíš, že důkazy nejsou dostatečné, ale zároveň, že nemůžeš vědět takové podrobnosti – tak jak teda pak víš, že postupovali špatně, že nemají dostatečné důkazy, když je vlastně neznáš? :D

  • „A děláš přesně to, co je v demokratický svobodný společnosti to nejvíc nebezpečný, a k čemu se občas uchylují i naši političtí činitelé – zpochybňování rozhodnutí institucí, které jsou k rozhodování o tom či onom pověřené, a které se tou problematikou zabývají“

   No nevim, ale tohle zni celkem jako diktatura :D Jakoze tupe souhlasit se vsim, co delaji instituce nade mnou..

  • [odkaz]

   Problém je, že ty věříš v nějaké stanovisko instituci, která vlastně lhala a prakticky sama dělá něco, co údajně dělá někdo jiný (tady vlastně nevíme co dělá že) existuje nějaký čínský Edward Snowden?

   Kromě toho, i ty instituce se mohou snadno splést. Například [odkaz]

   Mohou cíleně lhát a takoví jako ty to prostě hltají a stačí k tomu jenom to, že USA řeknou, že Huawei je nebezpečné atp. a basta. A co třeba tohle?Německý síťový regulátor Bundesnetzagentur též neshledal důvody, proč by při současných preventivních opatřeních měl být Huawei z budování 5G infrastruktury vyloučen.

   A tak můžeme pokračovat. Takže komu teda věřit, ty chytrej? Fakt je to tak jednoznačné, jako tvrdí USA? Nemyslím si. Předpokládám, že pokud by tady bylo zcela jasno, že je něco fskt špatně, bude to celosvětově.
   Další věc, už jenom nějaká blokace ze strany USA bez nějakého hledání řešení, to je dost divné. Předpokládám, že se to nějak vysvětlí a urovná. Huawei bude zpátky ve hře. Tyhle záležitostosti by se v civilizovaném světě měly řešit diplomaticky. To je jediná cesta, jak se můžeme jako lidstvo posunout dál.

  • lukass71: Ale já jsem neřekl v něco tupě věřit. Jen řikám, že ve svobodném demokratickém světě je v pořádku takovým institucím věřit. A pokud jsou nedůvěryhodné, neni nic jednoduššího, než je změnit. Protože to lze. Tys použil extrémní příklad. Jestli ti přijde, že třeba v Evropě máme nedůvěryhodné soudnictví, tak bychom s tím měli něco dělat. A nepleťme si prosím instituce typu rozvědka apod s politiky a populisty.

   xzeit: A jak to souvisí s Huawei? Asi takhle? Ty hájíš Huawei, které bylo založeno a spravováno vrcholnými představiteli vlády. Vlády, která se hrdě hlásí k tomuto pánovi: [odkaz] , kterého má dokonce i na bankovkách (jen si představme třeba Marky s Htilerem, lol). Vláda, která se neštítila udělat toto: [odkaz] a tak bych mohl i já pokračovat. Takže ano, já věřím institucím v USA, jednoznačně :D, je dobrý, že vždycky, když jde do tuhýho, tak se prostě odkopeš a naplno necháš průnik svým rudým sympatiím. Tahle firma je hrozba už jen z principu věci, už jen z toho, kdo jsou jejich „nadřízení“, tohle jsou fakta. A USA jen řekli „naše technologie nesmíte používat“, nic víc. Takže dobře, nevěříš institucím, ok. Ale ty snad i zpochybňuješ práva na vlastnictví, a to, jak si s ním kdo bude nakládat? To je síla teda už. Jinak – spor je řešen diplomaticky. Pro tebe to jen neni dostatečně diplomatické, protože to nedopadá podle tvých představ.

   Jinak příklad s Polákem – ano, tohle jen posiluje důvěryhodnost institucí, že se v případě omylů dokážou omluvit a k věci se postavit. Kdežto v Číne vraha ještě oslavují a kdo ví co, masakr na Náměstí NK, o tom se radši nesmí ani mluvit, zločiny vlády neexistují. Justiční omyl – tak už je nastaven právní rámec, tohle souvisí s testováním hypotéz, a s tím, na jaké hladině spolehlivosti jsou hypotézy testovány. Pokud je ta hladina 95%, pak je tu šance, že 5% lidí bude potrestáno neprávem, nebo opačně, že 5% vinných lidí bude nepotrestáno. Je to balanc mezi rozhodování o tom, zda je morálně horší zavřít nevinného člověka, nebo nechat na svobodě vraha (v případě justičního omylu). A jestli v Německu řekli, že Huawei není hrozba, tak ať si tam ty vysílače přece postaví, vždyť jim v tom nikdo nebrání přece :D

   „Další věc, už jenom nějaká blokace ze strany USA bez nějakého hledání řešení, to je dost divné.“ – a to je ta tvoje jednostrannost. Však USA našlo řešení, jen není v souladu s tím, co by sis přál, tak by měli hledat další :D Už jen z toho jasně vyplývá, že ten spor není ekonomický (tj. je zcela prokazatelně není pravda, že by ten důvod byl prvenství Huawei, když to i USA ekonomicky poškozuje). A přesto to tu furt tvrdíš, tak já nevim, si ty myšlenky nějak urovnej :D

  • Ne, netvrdím. Jenom vidím, že to pořádně nečteš. Psal jsem, že nevíme jestli je ten problém politicky, ekonomický, nebo nějaký jiný. Že je vícero možnosti, jak je to doopravdy. Takže pro USA je hrizbs, pro Německo není hrozba. Ty se přikláníš jednoznačně na stranu USA, protože miluješ usa s věříš jejich vlsde🇺🇸😂. Já na rozdíl od tebe nic nic jednoznačně netvrdum, už jen z důvodu, že toto zcela jistě jednoznačné není. Viz Německo.

  • xzeit: Bohužel čtu, a z tvé rudé lásky se mi dělá tak akorát blbě :D A ano, věřím institucím ve svobodné zemi, kde tě nepověsí za názor, kde není tvrdá cenzura, kde mohou probíhat volby, kde neoslavují vrahy. Ty miluješ Čínu, která přesně tohle dělá – takže by ses měl za sebe stydět. A znova, ať si v Německu ty vysílače postaví, nikdo jim nebrání :D Jinak proč miluju USA, já žiju v ČR, a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost POVAŽUJE Huawei za hrozbu, ty pako :DDD (a nebavíme se o smartphonech, ale telekomunikacích) Jako že ti bude bližší názor ulhaných rudochů, než stanovisko nezávislé instituce v demokratické zemi, ve které žiješ, já se divim, že o sobě něco takovýho vůbec můžeš napsat na internet, já bych se na tvym místě styděl neskutečně :D Před Huawei a ZTE varoval i ČTU mimochodem, koukám, že tvoje argumentace je v posledním tažení. Rudochu.

  • Menty: pořád mimo, nikde jsem nikdy nepsal, že věřím tomu, co tvrdí Huawei, nebo že jsem na jejich straně 😂. Vím, že je pro tebe těžké pochopit to, že je více možností. No a pokud se bavíme o ČR, ta víra v naše instituce jde vidět každým dnem. Půlka národa jsou asi volové.

  • xzeit: V ČR je důvěra v nezávislé instituce velmi vysoká. Nebo ti snad přijde, že když něco zveřejní BIS, soudy apod, že to nikdo nerespektuje? Problém soudnictví v ČR je ten, že to trvá roky, to je tak všechno. Ale nezávislé instituce typu ČNB, BIS, soudy apod mají v ČR takřka absolutní důvěru, a to je pro svobodnou společnost klíčové. Že nezávislost těchto ústavů politici občas podkopávají je logické, oni sami mají zájmy, a pokud to či ono nerozhodne v jejich prospěch, tak je to špatně. Ale vláda a politici nejsou žádná nezávislá instituce. Stejně tak rozhodnutí ČTU a Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost všichni takřka bezvýhradně respektovali. To svědčí o vysoké důvěře. Samozřejmě, pak tu máme pár paranoidních skeptiků jako ty, kteří očividně nevěří v nic, jen v to, co se jim hodí, ale nic proti tobě, jejich počet není snad ani na úrovni statistické chyby, tak není důvod se jimi byť jen zabývat.:D Tak snad máme jasno už.

  • Ale to víš mentíku, uvidíme. Pravda zvítězí!

  • No vidíš, konečně jsme se na něčem shodli! Jen bych to trochu poupravil, pravda už zvítězila, a doufejme (protože je to nutnost), že bude vítězit i nadále!

  • Vše se postupem času ukáže. Nakonec se zjistí, že Huawei už není hrozba a bude vše zase v pořádku 😊.

  • „xzeit 11. 2. 2021 v 9:49
   Menty: pořád mimo, nikde jsem nikdy nepsal, že věřím tomu, co tvrdí Huawei, nebo že jsem na jejich straně 😂. “

   „Nakonec se zjistí, že Huawei už není hrozba a bude vše zase v pořádku 😊.“

   Cti to po sobe, prosim :DD

  • Lukáši, zkus to ještě jednou a pomaleji. Přečíst a popřemýšlet. Je to situace, která může nastat. Netvrdím tím, že to tak bude.

  • Zkus to jeste jednou ty, protoze primo to tam tvrdis lol

  • Jo no :D Jakože co když ta situace nenastane, pak to bude v nepořádku? :D Pak ale nemůžeš tvrdit, že nekopeš za Huawei.

   Ale jinak i s tímto souhlasím – ano, až jednou Huawei přestane být hrozba, tak není důvod restrikcí a zákazů. Jen se obávám, že problémy se řeší od jejich jádra, ne od toho, jak kdo na danou věc pohlíží :D Takže v první řadě jsou potřeba radikální změny ve vedení Huawei, odříznout napojení na vládu atd, ne v tom, že budem jen měnit úhel pohledu institucí, které tento problém řeší :D Ale jako jo, bylo by to jednoduchý řešení problémů – vykašlat se na jejich příčinu a vyřešit je jiným úhlem pohledu, to je pravda.

  • Lukass71: ne, nepochopil jsi to. Nemyslel jsem, že to tak že tvrdím, že to tak nakonec bude, ale že by to tak mohlo být… chápu, že jsi to blbě pochopil, proto ti to vysvětluji.

  • xzeit: Ja jsem to pochopil dobre, tys to blbe napsal.

   Pritom to stacilo napsat alespon takhle: „Vse se postupem casu ukaze. Mozna se nakonec zjisti, ze Huawei uz neni hrozba a bude vse v poradku“

   Achjo, to je zas diskuze..

  • Ne, nepochopil jsi to, kdyz jsem ti právě výše napsal, jak jsem to myslel. Stačilo se zeptat, jak přesně jsem to myslel. Snad ja vím, jak to bylo z mé strany myšleno. Jde to napsat mnoha způsoby a stejně tak mnoha pochopit. Takže tě plně chápu, že jsi to nepochopil tak, jak to bylo myšleno a důležité je, že jsme si to teď vysvětlili a došli jsme do zdárného rozuzlení. Diplomaticky jsme se domluvili a věřím, že se tak může domluvit skoro úplně každý.

  • Tak to víte kulové. Čína si při budování datových sítí uzákonila, že se toho nebudou účastnit zahraniční firmy. No a Huawei získal vpodstatě monopol. Jejich hlavní činnost není výroba telefonů. Pro amíky je problém, že jen těžko proniknou do jejich technologií. No samozřejmě jsou v tom peníze. Něco ten vývoj musí zaplatit.

  • Ladislav: to dává smysl, že je pro USA problém se dostat do bezpečných Huawei zařízení.

 3. Od firmy Huawei je to celkem logický tah, může přijít několik scénářů, buď naprosté mlčení nebo nesplnitelné podmínky. Taky ale může pokračovat hra kočky s myší, každopádně by měla firma Huawei vědět , jak na tom je, ve vztahu k administrativě USA. Možná se potvrdí , že založení asociace 96 čínských podniků ke zlepšení situace v průmyslu polovodičů je nezbytně nutné. Jaká bude realita je však ve hvězdách.

 4. Doufam ze Bidem nepodlehne tlaku. S komanci je treba jednat tvrde.

  • Biden je popleta. Nevie ktora bije. Za neho rozhoduju iny ludia. Ked pride sef huawei do bieleho domu- bude to cisty biznis – „quid pro quo“. A ked sa nedohodnu, tak budu obmedzenia platit nadalej…

  • A proč zrušili jen Huawei a ne ostatní čínské firmy? Proč OnePlus, Realme a jiní mohou vesele obchodovat dál? ;) Pokud řešili, že je Huawei hrozba kvůli 5G, stačilo by zakázat výstavbu 5G sítí, nikoli celý průmysl se Smartphony.

  • Erm.. Nejak si nedokazu predstavit scenar, kdy kvuli bezpecnostni hrozbe zakazou jen cast produktu od dane firmy, ale zbytek at si vesele prodavaji dal :D

  • lukass71: Co je na tom k nepochopení! Síťová infrastruktura a mobily jsou každé v jiném oddělení, kde si každý jede to své. To je u těchto korporací jako Apple, Samsung, Microsoft apod naprosto běžné. Na Nokie to můžete vidět, když nechal odprodat mobilní divizi, ale síťovinu si ponechal. Vidět je to na Samsungu vs Apple, kdy v mobilní divizi si lezou po krku, ale v čipové divizi se spolu přátelský dohodnou.
   Ostatně americká administrativa i tajné služby na samém začátku tvrdily, že o mobily a spotřebku vůbec nejde. Prý pro běžného Američana Huawei nepředstavuje hrozbu. Jenže se sami do toho zamotali a raději Huawei zablokovaly celý.

  • A ty myslis, ze tyhle dve oddeleni spolu nekomunikuji a cinskou vladu zajima jen jedno z nich? Prosimte nebud naivni.

  • Oni mají tvrdší kapitalismus než si dovedeš představit. Tak přestaň blábolit.

 5. Koho tady ještě zajímá nějakej Huawei, naprosto zbytečná upadající firma.

 6. Když už si tam toho senilního pedofila dotlačili, to by bylo aby toho nevyužili. Utopit tyhle rudý svině jako koťata.

  • Pro ty rudý svině je Česká republika městečko tak přestaň žvanit prosťáčku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).