První smartphone s HarmonyOS bude pravděpodobně Huawei P50

Huawei P40 Pro fotaky

Huawei kolem svého operačního systému HarmonyOS dělá spoustu tajností. Naposledy v srpnu loňského roku řekli zástupci čínského giganta, že HarmonyOS bude dostupný pomocí aktualizace na všechny telefony s EMUI 11, „až bude hotový“. Podle již smazaného příspěvku na sociální síti Weibo nicméně prvním telefonem s předinstalovaným HarmonyOS 2.0 bude Huawei P50.

huawei p50 pro 4
Odhadovaná podoba Huawei P50 Pro

HarmonyOS je odpovědí na americké sankce, které znemožňují uživatelům využívat služby Google na novějších telefonech z dílny Huawei. Systém má být kompatibilní s aplikacemi z Androidu a už od svých začátků čelí kritice, že se jedná o pouhou kopii nejpopulárnějšího mobilního operačního systému na světě.

Nepřehlédněte – Huawei P50 chce být nejlepším fotomobilem na trhu. Pomoci mu k tomu má obří senzor

Aktualizace na HarmonyOS by se měly dočkat smartphony z řady Huawei P40, Huawei Mate 40 či tablet MatePad Pro. Kdy se tak stane, je ovšem předmětem diskusí. Pravděpodobně to bude po uvedení P50 do prodeje, což by mohlo být v březnu či dubnu letošního roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku