Domů » Bleskovky » První fotografie Huawei P50 Pro. Dostane obří fotomodul a zakřivený displej

První fotografie Huawei P50 Pro. Dostane obří fotomodul a zakřivený displej

Huawei nadále připravuje nové telefony, a to i přes přetrvávající sankce ze strany amerického ministerstva obchodu. V přípravě jsou aktuálně nové vlajkové smartphony pro první polovinu letošního roku, které pravděpodobně ponesou označení Huawei P50. Podle nejnovějších informací chystá čínský výrobce hned tři nové modely – P50, P50 Pro a P50 Pro Plus, které možná ještě doprovodí ořezaný P50 Lite.

Takto by mohl vypadat Huawei P50 Pro

V minulém týdnu se na internetu objevila údajné fotografie vrcholového modelu P50 Pro vyobrazující telefon zepředu i zezadu. Snímek přední strany toho příliš mnoho neukazuje, snad jen, že chystaný telefon bude vybaven selfie kamerou umístěnou do otvoru v levém horním rohu zobrazovače. Sklo displeje má být zahnuté na všech čtyřech stranách.

huawei p50 pro 5
Huawei P50 Pro

Zajímavější je fotografie zadní strany, které dominuje ohromný fotomodul v levém horním rohu. Design fotomodulu je podobný tomu u loňského modelu, pouze má být kvůli čtvrté čočce protáhlejší. V levé části modulu vidíme čtyři čočky poskládané pod sebou, jedna z nich je čtvercová, což znamená, že ani letos nebude chybět periskopická kamera pro optické přibližování.

huawei p50 pro 7
Huawei P50 Pro

V pravé části je pak LED blesk, menší čočka (pravděpodobně ToF senzor) a několik dalších senzorů, pravděpodobně pro ostření a získávání dodatečných informací o snímané scéně. Neobvykle působí například šest drobných bílých teček v matici 2 × 3, jejichž funkci zatím neznáme.

Neoficiální rendery

Na základě těchto snímků a dalších informací vytvořil Concept Creator pro web LetsGoDigital sérii 3D renderů. Kromě pravděpodobné podoby Huawei P50 Pro vytvořil tento tvůrce i vlastní návrh, který však zřejmě s realitou nebude mít nic společného, oba pak bok po boku ukázal v tomto videu.

Huawei P50 Pro Introduction

Přestože první render je zjevně založen na podobě telefonu na fotografii, najdeme na něm několik odlišností. ConceptCreator například věří umístění selfie kamery doprostřed horní části displeje a fotomodul na zadní straně ochudil o několik prvků, zejména zmíněných šest teček.

huawei p50 pro 4

Druhý render založený na fantazii autora získal zcela odlišný fotomodul zad. Trojice čoček stojí samostatně bez sdružování do jednoho fotomodulu, všechny čočky mají kruhový tvar, takže je patrně vypuštěna periskopická „zoomovací“ kamera. Toto řešení nejvíce připomíná smartphone LG Velvet.

huawei p50 pro 6

O termínu odhalení řady Huawei P50 zatím nic nevíme, stejně tak netušíme, jaký tyto telefony bude pohánět operační systém. Spekuluje se, že Huawei dá uživateli na výběr, zda chce mít telefon s Androidem (bez Google služeb) nebo vlastní platformou Harmony OS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Já si říkám, proč je ta fotka zadní části fotoaparátu tak nekvalitní a to písmo okolo objektivů tak nečitelné….a ono je to foceno iPhonem.

    Snad už tam dali širší ultrawide.

  2. Hned mě napadlo to samé :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).