Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 má dostat duální fotoaparát s optickou stabilizací a požehnáním firmy Leica

Huawei Mate 9 má dostat duální fotoaparát s optickou stabilizací a požehnáním firmy Leica

V letošním roce uzavřely společnosti Huawei a Leica partnerství, které dalo vzniknout fotoaparátu ve smartphonech P9 a P9 Plus (více informací). Legendární německý výrobce fototechniky se údajně podílel na jeho vývoji a přispěl svým logem vyrytým vedle čoček fotoaparátu. Stejné logo má zdobit i budoucí tabletofon Huawei Mate 9.

Huawei_P9_Leica
Huawei P9

Ten má podle serveru GizmoChina rovněž dostat duální kameru s několika vylepšeními – přibýt má dvojitá optická stabilizace, laserové ostření a analogový zoom. Práce duální kamery by měla být podobná jako u modelů P9 a P9 Plus – jedna čočka má sloužit k zachycení barevných snímků, druhá se bude starat o monochromatické záběry.

Takto by měl Huawei Mate 9 údajně vypadat
Takto by měl Huawei Mate 9 údajně vypadat

Mate 9 má být nekompromisní i co se týče ostatní výbavy, očekává se čipset Kirin 960, 6 GB RAM a nejnovější Android 7.0 Nougat zabalený do nadstavby EMUI 5. Kromě tohoto tabletofonu je údajně v přípravách i pokračovatel modelu Mate S, který by měl rovněž dostat duální fotoaparát ocejchovaný logem Leica. Letošní podzim v podání Huawei tak může být ještě zajímavý.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).