Domů » Bleskovky » Huawei & Leica: Marketingové pozlátko nebo významné partnerství?

Huawei & Leica: Marketingové pozlátko nebo významné partnerství?

Nejzajímavějším aspektem novinky Huawei P9 je bezesporu nový duální fotoaparát; ten byl vyvíjený ve spolupráci se známou německou firmou Leica. V uplynulém týdnu však byla tato spolupráce zpochybněna, výrobu fotoaparátů totiž nezajistila Leica, nýbrž čínská společnost Sunny Optical Technology, čipy pak dodalo Sony. Později přinesl web Übergizmo informaci, že logo na zadní straně novinky je pouhým marketingovým lákadlem – Leica měla údajně fotoaparát pouze certifikovat, ale na vývoji se nijak nepodílela.

Huawei_P9_Leica

Těmto spekulacím částečně nahrávalo i chystané představení smartphonu Honor V8 (informovali jsme zde), který pochází z dílen Huawei. Ten měl by také disponovat duálním fotoaparátem, dokonce prý i se stejným fotočipem, avšak branding Leica se na něm vyskytovat nebude. Divokým domněnkám ale naštěstí udělalo přítrž oficiální vyjádření čínského giganta, které vše uvádí na pravou míru a rozhodně se tedy nejedná jen o marketingové lákadlo, jak trvrdil server Übergizmo.

Leica a Huawei o vzájemné spolupráci

„Modely P9 a P9 Plus byly vyvíjeny ve spolupráci společností Huawei a Leica. Jedná se o úplně první kolaboraci mezi společnostmi, na kterou navazuje dlouhodobé partnerství ohlášené letos v březnu. Od samého počátku byla Leica hluboce zapojena do vývoje nových zařízení. Proběhla velmi významná technická kolaborace mezi společnostmi, která zahrnovala řadu aspektů nové kamery, a to včetně návrhu optiky, zpracování obrazu, jeho kvality, postprocesingu, optimalizace a konstrukce výsledného modulu fotoaparátu. Zařízení splňují nejpřísnější kritéria standardu kvality Leica.“

Tip ke čtení – Huawei P9 s optikou od Leicy: Vyzkoušeli jsme duální fotoaparát, fotí skvěle

I když to tedy zpočátku mohlo vypadat, že se Leica stará pouze o optiku novinek, není tomu tak. Fotoaparát u Huawei P9 a P9 Plus nebyl označen logem německého výrobce nadarmo. Leica se totiž skutečně podílela i na samotném zpracování fotografií, výpočetních algoritmech a dalších krocích souvisejících s tvorbou fotografie.

Daniel Fibikar

14 komentářů

 1. Miroslav (neregistrovaný)

  Společnost Leica, jejíž fotoaparáty patří mezi nejlepší na světě by svou značku nedovolila použít na telefon, jehož optika fotoaparátu by nebyla na podobné úrovni, jako by ji vyrobila samotná Leica.

  • Jsi dosti naivní.Ale dovolila a tento telefon je živoucím příkladem.

   • Pacik (neregistrovaný)

    @htcjirka: A ´proč je naivní? Co jsem viděl fotky z P9, tak nefotí nijak špatně – jediné v čem zaostává třeba za SGS7, tak je přibarvování fotek, takže výsledek má realnější barvy, ale není tak líbivý jako u Samsungu…

   • LivingLegend

    No tak optika urcite neni od lecie. Dovedete si predstavit kdyby kazdou cocku testovaly tak jak to delaj v objektivech? By asi nikdo nechtel paltit o 5K – 10K vic :D

    Nehlede nato ze by to asi nezvladli v takovem mnozstvi testovat.

    Takze lecia dala parametry cocky a spolupracovala na softwaru.

    Mysletsi ze tam jsou cocky s tovaren lecie je opravdu blaznovstvi.

   • Přesně tak, víc k tomu netřeba dodávat.

 2. psula (neregistrovaný)

  Jestli je tu někdo naivní, jsi to bohužel jen TY mistře, viz tvůj podpis a recicky, čísla a tržní podíl nic neznamenají, důležitá není kvantita ale kvalita atp. vsak zapátrej ve dvé mozkovne dam a dej si sluvislosti dohromady a rmry ruzove brýle už sundej a hlavně už to nepi ani redeny.

 3. Anastázius Holobrk (neregistrovaný)

  Vážení, firma Leica už neexistuje, je to jen brandová firma, která když se jí zaplatí tak dá logo třeba na dámské vložky. Co z toho plyne? Ano, je to jen čistý marketing, který ale číňan dokázal mistrně využít,

 4. skejpa (neregistrovaný)

  Ať tam Leica je nebo není, je to dobře vybavený telefon, který je o 5 tisíc levnější než ostatní topmodely. I proto jsem si ho objednal jako nástupce SGS4. A že má vzadu nějakou Leicu, to beru jako bonus, kdyby tam Leica nebyla, stejně bych to objednal. Za 15000 teď žádnej podobně výkonej telefon s 5,2″ displejem není.

  • Tak je třeba rozlišit, kam kdo míří s TOP. Huawei do vyšší střední třídy, zatímco např. Samsung nebo HTC prostě míří do Hi-Endu s tvoří technologickou špičku. A podle toho se odvíjí cena.

   • Palobn (neregistrovaný)

    Si držal v ruke niektorý z nových top Huaweiov v ruke?Asi nie,keď píšeš niečo o strednej triede,alebo si jednoducho zaujatý(neobjektívny)Medzi Čínou a Kóreou naozaj už nie je rozdiel.Keby Samsungu bežal tak multitasking,ako tomuto Huaweiu,tak by sa konečne aspoň dotiahol na Apple

   • Palobn (neregistrovaný): nechápu jak držení věci může něco objektivně ovlivnit. To ze své podstaty spíše opačně, subjektivně ovlivnit, ale na parametrech jako takových a cílení to nic nemění. Hi-End je prostě jinde. I Huawei se o to pokouší, ale jen pokouší (ne modelem P9, ten míří níže).

   • palobn (neregistrovaný)

    Uni;Držaním veci samozrejme myslím,že si zariadenie aj vyskúšam-dúfam,že toto je dosť už zrozumiteľne napísané…Čo podľa teba definuje highend?Materiály?Len to,čo používa konkurencia(gorilaglass 4,letecký hliník,procesor 8 jadier +úsporný koprocesor,kvalitný fotočip+optika)Spracovanie?Frezovaniee,anodizácia.Parametre-akože,aké? Antutu?,to je na smiech,pretože pri nižšom hodnotení minimálne v reálnej záťaži stíha,niekedy je lepší,ako galaxy s7,alebo iná konkurencia.V čom je Hi-end inde,poprosím nejaké relevantné argumenty…

   • palobn (neregistrovaný): aj, tady jsme někomu šlápli na jeho oblíbenou hračku, pardon:-)

   • palobn (neregistrovaný)

    Fúha-Uni;ospravedlnenie sa prijíma…Škoda že si nedal nejaké objektívne argumenty,lebo tie som čakal:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).