Domů » Bleskovky » Huawei & Leica: Marketingové pozlátko nebo významné partnerství?

Huawei & Leica: Marketingové pozlátko nebo významné partnerství?

Nejzajímavějším aspektem novinky Huawei P9 je bezesporu nový duální fotoaparát; ten byl vyvíjený ve spolupráci se známou německou firmou Leica. V uplynulém týdnu však byla tato spolupráce zpochybněna, výrobu fotoaparátů totiž nezajistila Leica, nýbrž čínská společnost Sunny Optical Technology, čipy pak dodalo Sony. Později přinesl web Übergizmo informaci, že logo na zadní straně novinky je pouhým marketingovým lákadlem – Leica měla údajně fotoaparát pouze certifikovat, ale na vývoji se nijak nepodílela.

Huawei_P9_Leica

Těmto spekulacím částečně nahrávalo i chystané představení smartphonu Honor V8 (informovali jsme zde), který pochází z dílen Huawei. Ten měl by také disponovat duálním fotoaparátem, dokonce prý i se stejným fotočipem, avšak branding Leica se na něm vyskytovat nebude. Divokým domněnkám ale naštěstí udělalo přítrž oficiální vyjádření čínského giganta, které vše uvádí na pravou míru a rozhodně se tedy nejedná jen o marketingové lákadlo, jak trvrdil server Übergizmo.

Leica a Huawei o vzájemné spolupráci

„Modely P9 a P9 Plus byly vyvíjeny ve spolupráci společností Huawei a Leica. Jedná se o úplně první kolaboraci mezi společnostmi, na kterou navazuje dlouhodobé partnerství ohlášené letos v březnu. Od samého počátku byla Leica hluboce zapojena do vývoje nových zařízení. Proběhla velmi významná technická kolaborace mezi společnostmi, která zahrnovala řadu aspektů nové kamery, a to včetně návrhu optiky, zpracování obrazu, jeho kvality, postprocesingu, optimalizace a konstrukce výsledného modulu fotoaparátu. Zařízení splňují nejpřísnější kritéria standardu kvality Leica.“

Tip ke čtení – Huawei P9 s optikou od Leicy: Vyzkoušeli jsme duální fotoaparát, fotí skvěle

I když to tedy zpočátku mohlo vypadat, že se Leica stará pouze o optiku novinek, není tomu tak. Fotoaparát u Huawei P9 a P9 Plus nebyl označen logem německého výrobce nadarmo. Leica se totiž skutečně podílela i na samotném zpracování fotografií, výpočetních algoritmech a dalších krocích souvisejících s tvorbou fotografie.

Daniel Fibikar

Subscribe
Upozornit na
guest
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments