Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 a 9 Pro dostávají Android 8.0 Oreo s prostředím EMUI 8

Huawei Mate 9 a 9 Pro dostávají Android 8.0 Oreo s prostředím EMUI 8

Společnost Huawei začíná vypouštět update systému svých loňských vlajkových tabletofonů Mate 9 a 9 Pro včetně modelu Porsche Design. Verze Androidu po aktualizaci poskočí na 8.0 Oreo, stejné číslo ponese i inovované prostředí EMUI.

Recenze Huawei Mate 9: Obr se skvělou výbavou

Zmíněné telefony s updatem získají nejen novinky od Google, ale také několik vychytávek přímo od výrobce. Spousta z nich souvisí s využitím umělé inteligence, jako je například digitální asistent nebo pomocník při tvorbě fotografií. Nechybí ani počítačový režim nazvaný Projection, který je součástí letošních modelů Huawei Mate 10 a 10 Pro, a také podpora Projectu Treble pro snadnější vydávání budoucích aktualizací.

Project Treble je revolucí v aktualizování systému Android. Současné Nokie jej však nedostanou

Update pro smartphony Huawei byl vypuštěn v první vlně pro telefony na čínském trhu, verze pro ostatní trhy by se měly dočkat v následujících dnech. Stejný update chystá Huawei i pro model Huawei P10 a Honor V9, zatím se však nachází v beta verzi.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Tímhle tempem ten Huawei snad i ten Samsung dá, byť se to před dvěma roky zdálo jako utopie…

  • Ja ti nevím, hlavně co je horší jedtli emui nebo touchwiz aka samsung experience… emui vypadá zkrátka příšerné jak kopie nějakého zastaraleho ios.. touchwiz je o něco hezčí ale ..

  • Nova Launcher? Tohle snadno věříš na pár kliků, pokud to daného jedince štve. A vzhledem k tomu, že se bavíme o jedničce a trojce trhu je očividné, že je to stejně zcela marginální téma…

  • Nova Launcher nahradí jen plochu nikoliv vsak celou nadstavbu..

  • No dobře, nicméně kde jinde se uživatel s nadstavbou setká? V Nastavení (martyrium prvního týdne po rozbalení, pak už nenavštívíš) a….obrazovka s updatem OS („Ano instalovat-Restart)?
   Pak snad už jen AppDraver kde jako sorry, vanila Android NENÍ výhra:)
   A opakuji, bavíme se o „globálním problému“ ve světle toho, že se bavíme o 1. a 3. výrobci telefonů s polovičním? podílem?
   Skoro bych řekl, že řešíme doslova houby.

  • Tedy právě Nova Launcher nahrazuje defakto to jediné, s čím tedy uživatel běžně interaguje, tedy plocha. Asi tam tedy dle tebe ty stock nadstavby tu matici 5×5 ikon dělají špatně:) Ale jasně, jsou tam i jiné benefity (zkratky, gesta, laylout, apod.). A to si může nahodit právě každý dle svého tak jako tak, jak u „špatného Samsungu“ tak „dobrého Xiaomi“ (ačkoli to zase pravidelně čteme, jak je špatně nemít AppDrawer, tak nevím:)

  • uni: Míst, kde se uživatel potká s nadstavbou je víc – kromě nastavení, které každý občas navštíví (ať už napřímo nebo z rychlého nastavení), ještě notifikační centrum, rychlá nastavení nebo přepínání aplikací. Navíc si v rámci nadstavby přihodí výrobce ještě balík aplikací, které se kryjí s aplikacemi od Googlu a nedá se jich zbavit.
   Na druhou stranu tohle běžný uživatel neřeší, prostě používá, co je v telefonu a není mu divné, že má v telefonu naráz 2 browsery, 2 fitness aplikace atd.

  • A to nemluvím o asistentech, kde si každý větší výrobce taky hraje na vlastním písečku.

 2. „také podpora Projectu Treble“.
  Myslel jest si, ze tento program je vyhrazen pouze novym modelum, ktere maji Oreo uz od vyroby.

  • Taky by mě zajímalo jestli májí podporu Projectu Treble, když to nejde aktualizovat přes OTA.

  • Jakub Karásek

   Někteří to zjevně umí, nebo již měli paměť rozdělenou s Nougatem. Podporu u těchto modelů potvrzují i na XDA

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).