Domů » Bleskovky » Huawei Mate 30 Pro bez YouTube či Instagramu? Oblíbené aplikace lze doinstalovat

Huawei Mate 30 Pro bez YouTube či Instagramu? Oblíbené aplikace lze doinstalovat

Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro jsou první smartphony společnosti Huawei, které půjdou na trh bez oficiální podpory Googlu. Pod uživatelským prostředím EMUI se tak ukrývá open source Android 10, avšak s absencí služeb a aplikací od Googlu, které se ukrývají pod hlavičkou GMS (Google Mobile Services). Huawei se místo toho spoléhá na vlastní balík v podobě HMS (Huawei Mobile Services). Výrobce tak učinil s ohledem na probíhající obchodní válku mezi Spojenými státy a Čínou.

Mate 30 pro 2

Chybí Instagram i YouTube

Šéf společnosti Richard Yu se nicméně nechal slyšet, že by v Huawei i nadále rádi vyráběli chytré telefony s oficiální licencí Androidu. Úspěšné spuštění a fungování vlastních mobilních služeb totiž není nic jednoduchého.

Huawei sice nabízí vlastní obchod s aplikacemi nazvaný AppGallery, ten však postrádá celou řadu oblíbených aplikací jako Facebook, WhatsApp či Instagram a mnoho dalších. A o googlovských aplikacích typu Gmail či YouTube ani nemluvě.

Cesta k aplikacím od Googlu není úplně zavřená

Přestože existují také obchody třetích stran jako například Amazon, bez aplikací od Googlu se uživatelé zkrátka musejí obejít, nebo se naučit používat webovou verzi. Některé aplikace navíc nemusí bez balíčku googlovských služeb vůbec fungovat. Zájemci o Huawei Mate 30, kteří se nechtějí bez Google aplikací obejít, však mohou na vlastní nebezpečí balíček služeb doinstalovat svépomocí. Podrobný návod naleznete zde.

Huawei Mate 30 Pro barvy

Tiskové oddělení Huawei vydalo prohlášení, podle nějž čínský výrobce neplánuje odemknout tzv. bootloader, tedy program, který v sobě nese informaci o umístění operačního systému. Jak se tento krok projeví při snaze doinstalovat googlovské aplikace vlastními silami, zatím není jasné.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments