Domů » Bleskovky » Huawei Mate 10 se může těšit na nový Kirin 970 vyrobený 10nm procesem

Huawei Mate 10 se může těšit na nový Kirin 970 vyrobený 10nm procesem

Společnost Huawei je jeden z mála výrobců smartphonů, který se snaží být soběstačný v produkci čipsetů pro svá zařízení. Čipsety Kirin se výkonově dokáží vyrovnávat těm nejlepším a nejinak tomu má být i v budoucnu. Ještě letos by měl z dílen Huawei přijít zcela nový Kirin 970, s nímž Huawei údajně přejde na modernější 10nm výrobní proces, což znamená výrazně lepší efektivitu.

Kirin 970 bude zřejmě postaven na jádrech Cortex-A73, přestože na ARM nedávno představil modernější jádra Cortex-A75 (více informací); jejich doba zřejmě přijde až příští rok. Nový vlajkový Kirin si má polepšit i v grafickém výkonu, a to díky GPU Mali- G71MP12. S Kirinem 970 se máme setkat v tabletofonu Huawei Mate 10, jehož premiéra je naplánována na letošní podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. V Huawei P9 Lite 2017 sice mám Kirin střední třídy, ale tento posun kupředu je bomba. Telefon skvěle funguje už teď.

  2. Momentálne mám Mate8,takže som rád,že som nešiel do Mate9 a počkal na M10

  3. Tohle vypada hodne slibne, 960 ma G71MP8 a vykonove je super, narust grafickeho vykonu s MP12 bude zajimavy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).