Domů » Články » HTC Vive Pro oficiálně: vyšší rozlišení displeje a bezdrátový adaptér

HTC Vive Pro oficiálně: vyšší rozlišení displeje a bezdrátový adaptér

Společnost HTC právě na veletrhu CES v Las Vegas představila vylepšenou verzi virtuální reality Vive Pro, která nabízí vyšší rozlišení zobrazovače. Díky tomu se uživatelé mohou těšit na detailnější a přirozenější obraz. Nový headset přinese i širší možnosti pro vývojáře, integrovaná sluchátka a zvýšený komfort. Další představenou novinkou je Vive Wireless Adaptor, což je bezdrátový adaptér, se kterým si hráči konečně užijí virtuální realitu v pokojovém měřítku bez omezení kabelem.

Vylepšení se dočkal i obchod s aplikacemi pro virtuální realitu Viveport a software Vive Video, které zcela mění přístup k vyhledávání obsahu. Na fanoušky čekají místo tradičního katalogu virtuální ukázky ze zážitků a nabídka kvalitních videí ze služby Vimeo.

HTC VIVE Announces the VIVE Pro - CES 2018

Vive Pro je nový headset, který umožňuje vylepšit stávající systém HTC Viv. Ocení ho ti, kdo od virtuální reality požadují ten nejlepší obraz a zvuk. Vive Pro je vybaven OLED displeji s celkovým rozlišením 2880 x 1600 pixelů, což je o 78 % více, než u předchozí verze.

HTC Vive: Virtuální realita 21. století (test)

Nový Vive Pro opatřen integrovanými sluchátky s vyšším výkonem a vestavěným zesilovačem. Nový je také systém uchycení headsetu na hlavě uživatele; ten nabízí lepší rozložení hmotnosti, snadné nastavení velikosti pomocí kruhového dotahování a především zvýšený komfort. Mezi další vylepšení patří také dva mikrofony s aktivním potlačením okolního hluku a duální kamera umožňující pohled do reálného světa. Ta je navíc k dispozici i vývojářům, kteří ji mohou využít k rozšíření svého obsahu.

Vive Wireless Adaptor

Bezdrátový adaptér Vive Wireless Adaptor konečně nabízí bezdrátové řešení pro HTC Vive i Vive Pro. Adaptér stojí na technologii Intel WiGig v pásmu 60GHz, která přináší úžasně nízké latence a skvělý výkon. Tato novinka ale bude uživatelům systému Vive dostupná až ve třetím kvartále tohoto roku.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).