TOPlist

HTC U12: známe parametry příští vlajkové lodě z Tchajwanu

Největší svátek fanoušků mobilních technologií je za námi, přesto si na premiéru vlajkových telefonů některých značek musíme ještě nějaký čas počkat; své top modely si před námi zatím schovávají například značky Huawei, Xiaomi, LG a také HTC. Poslední jmenovaná firma by měla očekávaný model U12 (Imagine) představit někdy v příštím měsíci. Leaker nyní@LlabTooFeR odhalil jeho parametry.

HTC U12 má být telefon klasické konstrukce s kovovým rámečkem, který je z obou stran sevřen odolným sklem. Pod tím předním se má schovávat 5.99″ SuperLCD displej s poměrem stran 18:9 a QuadHD+ rozlišením, zadní bude patrně disponovat vrstveným povrchem Liquid Surface jako jeho předchůdce. Kromě displeje mají na dotek reagovat i strany telefonu, podporující druhou generaci Edge Sense. HTC U12 má nabídnout odolnost vůči vniknutí vody a prachu s krytím IP68.Nepřehlédněte

HTC U12 na prvních fotografiích: dostane protáhlý displej bez postranních rámečků

Telefon bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845 s podporou gigabitového LTE a technologie Quick Charge, kterou půjde rychle dobíjet 3 420mAh akumulátor. Paměť RAM má dosahovat kapacity 6 GB, vnitřní úložiště má mít kapacitu až 256 GB. Telefon bude v nabídce ve variantách pro jednu i dvě SIM.

Velkou novinkou má být u HTC duální fotoaparát v konfiguraci 12 + 16 Mpx, přičemž čočky mají být situovány vertikálně. Na zádech má být umístěna čtečka otisků prstů, kromě toho má jít telefon odemykat přední 8Mpx kamerkou s funkcí HTC Face Unlock. HTC U12 bude pohánět Android 8.0 Oreo a nadstavbou Sense 10 a podporou projektu Treble. Předpokládaná cena má být poměrně vysokých 880 dolarů, tedy asi 18 100 korun bez DPH.

Střední třída také neostrouhá

Kromě HTC U12 mají být v dubnu představeny i smartphony střední třídy HTC Desire 12 a 12 Plus. První z nich jsme si představili v tomto článku, druhý má podle serveru AndroidHeadlines disponovat 6″ displejem s HD rozlišením, čipsetem Qualcomm Snapdragon 450, 3 GB RAM, 32GB úložištěm a dvojicí fotoaparátů s rozlišením 12 a 8 megapixelů.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku