TOPlist

HTC U12 na prvních fotografiích: dostane protáhlý displej bez postranních rámečků

Na veletrhu MWC zřejmě nový vlajkový smartphone od HTC neuvidíme, mohli bychom se však dočkat krátce po něm. Tchajwanská firma se v minulém týdnu účastnila meetingu věnujícímu se sítím 5G a demonstrovala na něm dosud nepředstavený smartphone.

Byť to původní zdroj nezmiňuje, podle @evleaks má být na obrázcích příští vlajkový model HTC U12, kódově pojmenovaný Imagine.

Zařízení na obrázcích je u části uschované v krytu, takže si můžeme všimnout pouze podlouhlého displeje s takřka nulovými rámečky po stranách. I okraje nad a pod displejem se podařilo udržet na uzdě, byť konkurence umí vyrobit ještě tenčí.

Více informací bohužel o telefonu zatím nemáme. Dá se předpokládat, že jej bude pohánět nový čipset Qualcomm Snapdragon 845, že dostane funkci Edge Sense, a že poběží na Androidu Oreo.

Kromě nového vlajkového modelu připravuje HTC ještě model nižší střední třídy označený kódovým názvem Breeze. I tento telefon má dostat displej s poměrem stran 18:9, avšak výbava má být omezena na čipset MediaTek, 2 GB RAM, 16GB úložiště a dvojici fotoparátů s rozlišením 13 a 5 Mpx. Akumulátor má mít kapacitu 2 730 mAh.Nepřehlédněte

Akvizice schválena. Část mobilní divize HTC nově patří Googlu

Snad HTC s chystanými telefony zaznamená komerční úspěch, neboť finanční výsledky z loňského roku rozhodně fanoušky tchajwanské značky nepotěšily.Nepřehlédněte

HTC nebude na loňský rok vzpomínat v dobrém. Tržby byly nejmenší za posledních 13 let

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku