Domů » Bleskovky » Akvizice schválena. Část mobilní divize HTC nově patří Googlu

Akvizice schválena. Část mobilní divize HTC nově patří Googlu

Aby se společnost HTC alespoň na chvíli vymanila z finančních potíží, rozhodla se převést část své mobilní divize pod křídla Google, pro nějž v minulém roce vyrobila smartphone Pixel 2. Tento záměr byl ohlášen loni v září, nyní mu požehnaly všechny důležité regulační orgány.

Google se stává výrobcem smartphonů: kupuje část HTC za 1,1 miliardy dolarů

Část týmu HTC se tak oficiálně stává součástí Google, přičemž americký gigant z něj chce vytěžit maximum při návrhu příštích smartphonů. Na svém blogu Google uvádí prvenství, kterých mobilní divize HTC díky těmto lidem v minulých letech dosáhla – v roce 2005 představila první telefon s podporou 3G, v roce 2007 jako první přivedla na trh dotykový telefon, v roce 2013 pak první celokovový telefonů.

Google plánuje své nové zaměstnance zapojit do svého úsilí propojovat vlastní hardware, software a umělou inteligenci. Americká firma zároveň s touto akvizicí významně rozšiřuje svoji stopu v Asii, zejména na Tchajwanu, kde vytvoří nové inovační a inženýrské centrum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

36 komentářů

 1. Škoda že HTC sa začalo vyrábať dobré vlajkové lode až príliš neskoro (od HTC 10)..

 2. Ak hodnotis kvalitu vlakovej lode iba podľa fotoaparátu tak možno. Inak to boli vždy kvalitné, prémiové vyzerajúce zariadenia, ktoré minimálne po audio stránke nechávali Samsung sa sebou. A aj s tymi megapixlovymi fotočipmi sa aspoň snažili priniesť niečo nové. A ako sa v posledných rokoch ukázalo, smer bol spravny

 3. No nevím. Co se týče těch prvenství, tak Nokia měla 3G smartphone dřív jak HTC.

 4. a nemaju aj motorollu ? či kupili len skladačov aby nemuseli platiť foxconu ???

 5. V clanku mate chybu, prvni dotykovy telefon urcite nepredstavilo HTC ale Apple, androprd prisel az po ios

  • A před ajfoprdem telefony nebyly? HTC mělo dotykáče už dávno před jabkem. Asi je myšlen HTC Touch s dotykovou nástavbou pro prsty nad WM 6.1.

  • bob: :D Apple opravdu nebyl první, kdo představil smartphone s dotykovým displayem. Buď to bude věkem, nebo neznalostí, ale HTC vyrábělo smartphony s dotykovým displayem dávno před Applem a nebylo zdaleka jediné. ;)

  • a dalo sa povedať že to bolo OK tie s.ačky z WM a rezistivnym displejom

 6. One M7 je doteraz najkrajší telefón. A to mi ich rukami prešlo množstvo.

 7. Takže klasika, ke zdroji a obejít zdejší mizernou práci. Skutečně se mluví o smartphonech-komunikátorech (tehdejší smartphony nebyly dotykové), prní komunikátor s 3G, první čisté dotykový (tak si předkládám touch-centric) a první unibody (který následně nejvíce proslavil Apple).

 8. Nokia měla dávno před applem dotykové rozhraní, i třeba sony viz řada P.

  • Jj, zacinal jsem s P800, to byla tehdy masinka, pak P900 a zakonceno P910 :-)

  • Obecně se ale toto (touch friendly GUI) spojuje s kapacitní technologií displeje, pak vyplave jakési LG (j, furt to samé LG, dobré nápady, mizerný převod do praxe). Apple pak byl první v kombinaci kapacitní+touch friendly+OS. Hodně lidí to mate/neorientují se.

  • Je tam jasně napsáno s dotykovým displejem a to bylo první HTC. Co si kdo spojuje s jakou technologií, aby byl první Apple, je zcela vedlejší.

  • Mate to predevsim tebe uni. Dlouhodobe pusobis hodne zmatenym dojmem.

  • Jirka (neregistrovaný): To je samozřejmě nesmysl. Roky před tím jsem používal např. Palm. Bohužel jsi spadl do té pasti zmatených.

  • Petr2: Je to tak Petře, on vlastně Apple i vyrobil první mobilní telefon vůbec, protože mobily se obecně spojují s dotykovým displayem s kapacitní technologií + touch friendly + OS a tuto kombinaci nabídl první Apple. Sice před ní zkoušeli vyrábět jakési mobilní telefony třeba Nokia, Samsung, Sony a asi milion dalších, ale to zkátka nebyly mobilní telefony. ;) Ono hlavní je umět si všechny informace okecat a přizpůsobit tak, aby byl ve všem první Apple.

  • shepii (neregistrovaný): Ty ses vtipnej, sám pěkně definuješ třídu zařízení (byť pravda ne svými slovy) a následně se sám napíchneš na vidle shrnutím „ve všem“. LOL :)))

  • Kdybych kdysi davno sam nevlastnil Pocket Loox T830, tak bych to unimu i zral. Takhle se tem jeho diskusnim taneckum jenom hlasite smeji.

  • uni: No tu tvojí „definici“ jsem uvedl záměrně, aby v kontextu mého příspěvku bylo vidět, jakou kravinu jsi zase napsal. Tvůj klasický styl jsemúplněmimo příspěvek. :)

  • Petr2 (neregistrovaný): Klidně žer, nicméně pro jistotu si projdi rozdíl mezi kapacitním a odporovým displejem, ať jsi správně a zbytečně si nesnižuješ kredit:)

   shepii (neregistrovaný): dtto

  • uni: Já nevím, že ti dělá tak obrovský problém prosté čtení. V článku je jasně napsáno, že HTC v roce 2007 jako první přivedlo na trh dotykový telefon. Nic víc, nic míň. A tuhle prostou informaci se tady snažíš rozporovat argumenty s kapacitním displayem? Jako vážně? Zkrátka se smiř, že Apple nebyl první a je to, nic víc tady po tobě nikdo nechce. (No tady možná nemluvím za všechny, protože věřím, že spousta dikutujících by také chtěla, abys ses už konečně odebral do věčných lovišť. Ale můžu tě uklidnit, já nechci, mě joudové jako ty vždycky všude bavili :) )

  • shepii (neregistrovaný): „uni | 31.1.2018 v 8:34“ A nevkládej mi do úst, co jsem neřekl a dokonce se na mě odvolávat o pár minut dříve, neskutečné.

  • uni: „uni 31.1.2018 v 9:35“, na tohle reaguji chlapče, tvoje vymýšlení deseti různých „protože tohleto a támhleto“, jen aby byl první Apple. Tvoje informace, že se touch friendly UI obecně spojuje s kapacitní technologií, je ničím nepodložená, předpokládám vycucaná z prstu, aby se ti lépe dedukovalo. Takže ano, jen tady zbytečně kopeš kolem sebe, nic víc.

  • shepii (neregistrovaný): Bože, zase typicky mimo shepii (nebo jen jeho ještě tupější některý z fanboušků (neregistrovaný).
   K čemu je ti vyzdvihování touch-friendly GUI, když nemáš technologii, která s tímto koresponduje? Jsi mladej (nebo hůře blbej), ale my, co jsme zažili a aktivně užívali rezistivní displeje jasně víme, že jsi palcem udělal kulové, protože se to nevyhodnotilo jako stisk.

   Naprosto jsi přestal bavit, laskavě vynech mou osobu. Over.

  • Uni, takze pointa ti stale unika. O ten dispkej tady totiz vubec nejde, chlapce. Nastesti ty uz si kredit snizit nemuzes. Zadny nemas.

  • uni: Tak podle toho co píšeš, jsi třeba i rezistivní displaye zažil, ale evidentně nepoužíval. :D Já je totiž použival a třeba MDA Vario jsem běžně ovládal palcem a uznávám, že stylusem to šlo lépe, ale to neznamená, že to palcem nešlo. Navíc tenkrát Samsung přišel s dotykovým nesmartphonem, který měl rezistivní display a touch friendly UI a byl to celkem i hit, myslím že se jmenoval Star. Tvoje nezkušenost a neinformovanost už není ani k smíchu, ale spíš k pláči. Nechápu jak člověk jako ty dokáže vůbec najít tu drzost jít na server o smartphonech, diskutovat tam a ještě se s někým evidetně zkušenějším hádat o pravdě.

  • Petr2 (neregistrovaný): Ještě jednou. Touch-friendlu GUI je ti na nic, když nemáš touch-friendly HW. Uff, není pátek a tolik zabedněnosti, co se děje?

  • Ocenuji tvou sebekritiku, uni. Tolik zabednenosti, cos tady dnes predvedl, to je i na tvuj bezny denni prumer docela masakr.

  • V roce 2008 jsem si kupoval HTC Kaiser a to nebyl rozhodně první dotykový telefon od HTC, WM 6.5 se snažilo dohánět touch-friendly GUI zvětšním základních f-cí.

   Jenže WM byl hlavně pracovní nástroj a tam fungoval skvěle, nebylo to pro čisté masy co hlavně píšou SMS, ikdyž ty se na HW qwerty psaly jedna báseň.

  • kdr (neregistrovaný): Tak jasně, v té době se snažil nějak reagovat na iPhone (resp. iOS) i třeba Samsung s nadstavbou v Omniích. HTC rozhodně nebylo jediné.
   A ani to nebyl začátek, viz např. Spb Shell že.
   Samozřejmě, stále to bylo omezeno „starou“ generací telefonů, akcelerace přes CPU, rezistivní displeje, malé úhlopříčky, jen GUI nadstavba, atd. atd.

   Tohle prostě tak jak nyní známe definoval až Apple v závěsu s Googlem. Nikdo jiný se technologicky nechytil.

   Nic složitého k řešení, buďto znát (a prožít) historii nebo aspoň pracovat s „wiki“, bohužel ani toho mnozí zde nejsou schopni.

  • uni: To je sice pravda, ale to tady píšeš mimo téma. Celou dobu se tu bavíme o rezistivním displayi, který očividně touch friendly je, když třeba mnou zmiňovaný Samsung měl rezistivní display a touch friendly UI. Ale to je pořád dokola, jak když si člověk dopisuje s opicí.

  • Problémem resistivního displeje je aktivační síla, prostě se na ten displej musí máčknout, což u kapacitního v podstatě nemusíš, jen se ho dotkneš, to už potom s user friendly GUI nemá moc co společného, jen si musí systém správně vyhodnocovat kde se dotýkáš, u resistivního displeje je to přeci jen přesnější, ale třeba tím palcem aktivuješ víc aktivních bodů.

   Hloupé telefony zabilo to, že prostě nedokázaly nabídnout co „chtěla“ masa.

   Měl jsem HTC touch pro 2 až do roku 2015, neměl jsem na něm FB, messanger, lidi mi psali SMS, volali, posílali e-maily, základní fce jsem prstem v pohodě ovládal taky a tam byly právě WM 6.5.

   Apple měl v té době drive z Ipodu, USA tím žilo, takže každý hltal vše další. Android byl na začátku.

   Pořád si myslím, že HTC dalo světu jedny z nejlepších telefonů v každé době, jen je neumělo prodat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).