TOPlist

Akvizice schválena. Část mobilní divize HTC nově patří Googlu

Aby se společnost HTC alespoň na chvíli vymanila z finančních potíží, rozhodla se převést část své mobilní divize pod křídla Google, pro nějž v minulém roce vyrobila smartphone Pixel 2. Tento záměr byl ohlášen loni v září, nyní mu požehnaly všechny důležité regulační orgány.Nepřehlédněte

Google se stává výrobcem smartphonů: kupuje část HTC za 1,1 miliardy dolarů

Část týmu HTC se tak oficiálně stává součástí Google, přičemž americký gigant z něj chce vytěžit maximum při návrhu příštích smartphonů. Na svém blogu Google uvádí prvenství, kterých mobilní divize HTC díky těmto lidem v minulých letech dosáhla – v roce 2005 představila první telefon s podporou 3G, v roce 2007 jako první přivedla na trh dotykový telefon, v roce 2013 pak první celokovový telefonů.

Google plánuje své nové zaměstnance zapojit do svého úsilí propojovat vlastní hardware, software a umělou inteligenci. Americká firma zároveň s touto akvizicí významně rozšiřuje svoji stopu v Asii, zejména na Tchajwanu, kde vytvoří nové inovační a inženýrské centrum.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku