Domů » Bleskovky » Google se stává výrobcem smartphonů: kupuje část HTC za 1,1 miliardy dolarů

Google se stává výrobcem smartphonů: kupuje část HTC za 1,1 miliardy dolarů

Spekulace nelhaly, Google skutečně kupuje tchajwanskou společnost HTC, nikoliv však celou, ale pouze její část. Součástí akvizice za 1,1 miliardy dolarů (asi 24,1 miliard korun) je nevýlučná licence na používání duševního vlastnictví HTC a také tým, který měl na starosti vývoj smartphonů Google Pixel. Ten čítá zhruba 2 tisíce lidí, tedy polovinu zaměstnanců z vývojového centra HTC.

HTC bude jako firma pokračovat nadále tak jako dosud, tzn. že se bude věnovat jak virtuální realitě, tak produkci smartphonů vlastní značky; podle ředitelky Cher Wang již dokonce pracuje na nové vlajkové lodi, která firmu posune kupředu. Pro HTC se tak do budoucna prakticky nic nemění, pouze získalo finanční injekci pro svůj neustále ztrátový byznys.

Google pak bude mít snadnější pozici při navrhování budoucích smartphonů Pixel, u nichž se nebude muset spoléhat na své partnery. Dokonce se spekuluje, že si v Google budou navrhovat i vlastní čipsety, aby konkurovali Qualommu a dalším výrobcům. Dohoda mezi Googlem a HTC má být dokončena počátkem roku 2018, kdy by ji měly schválit americké a tchajwanské regulační orgány.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments