TOPlist

HTC U12+ na detailních renderech: tenké rámečky bez výřezu displeje

Přestože se společnost HTC ve finanční tísni zbavila části své mobilní divize směrem ke Google, stále pracuje na nových smartphonech. V tomto týdnu představila dva modely střední třídy Desire 12 a 12+, v přípravě má ale mnohem vybavenější model, který patrně ponese označení U12+.Nepřehlédněte

HTC U12+ v předpremiéře: známe parametry i vzhled

Podobu a část výbavy HTC U12+ prozradil v minulém týdnu @evleaks, na základě jeho nepříliš kvalitního renderu pak vytvořil designer ConceptCreator podrobnější rendery, které mají přibližný vzhled chystané novinky znázorňovat detailněji.

Pokud se tato podoba potvrdí, dostane HTC U12+ poměrně konzervativní design – čelní stranu bude pokrývat širokoúhlý 6″ displej prakticky bez bočních rámečků, příjemně tenké budou i rámečky nad a pod displejem. Díky jejich přítomnosti navíc výrobce nebude muset sahat ke kompromisům, jako je v současnosti populární vyřezávání displeje. Čelní fotoaparát (údajně v kombinaci 8 + 8 Mpx) se má pohodlně vejít do horního rámečku, a mají jej tvořit rovnou dvě čočky.

Duální fotoaparát bude zdobit i zadní stranu, snímače v konfiguraci 16 + 12 Mpx mají být položeny horizontálně, pod nimi se pak má nacházet přisvětlovací LED a čtečka otisků prstů. HTC U12+ má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845 hospodařící se 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Akumulátor pod skleněnými zády má mít slušnou kapacitu 3 420 mAh, chybět nemají ani boky reagující na sílu tlaku.

Telefon HTC U12+ bude představen v následujících měsících, patrně někdy v květnu.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku