Domů » Bleskovky » HTC U12+ na detailních renderech: tenké rámečky bez výřezu displeje

HTC U12+ na detailních renderech: tenké rámečky bez výřezu displeje

Přestože se společnost HTC ve finanční tísni zbavila části své mobilní divize směrem ke Google, stále pracuje na nových smartphonech. V tomto týdnu představila dva modely střední třídy Desire 12 a 12+, v přípravě má ale mnohem vybavenější model, který patrně ponese označení U12+.

HTC U12+ v předpremiéře: známe parametry i vzhled

Podobu a část výbavy HTC U12+ prozradil v minulém týdnu @evleaks, na základě jeho nepříliš kvalitního renderu pak vytvořil designer ConceptCreator podrobnější rendery, které mají přibližný vzhled chystané novinky znázorňovat detailněji.

Pokud se tato podoba potvrdí, dostane HTC U12+ poměrně konzervativní design – čelní stranu bude pokrývat širokoúhlý 6″ displej prakticky bez bočních rámečků, příjemně tenké budou i rámečky nad a pod displejem. Díky jejich přítomnosti navíc výrobce nebude muset sahat ke kompromisům, jako je v současnosti populární vyřezávání displeje. Čelní fotoaparát (údajně v kombinaci 8 + 8 Mpx) se má pohodlně vejít do horního rámečku, a mají jej tvořit rovnou dvě čočky.

Duální fotoaparát bude zdobit i zadní stranu, snímače v konfiguraci 16 + 12 Mpx mají být položeny horizontálně, pod nimi se pak má nacházet přisvětlovací LED a čtečka otisků prstů. HTC U12+ má pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 845 hospodařící se 6 GB RAM a 128GB úložištěm. Akumulátor pod skleněnými zády má mít slušnou kapacitu 3 420 mAh, chybět nemají ani boky reagující na sílu tlaku.

Telefon HTC U12+ bude představen v následujících měsících, patrně někdy v květnu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Hmmmmm, HTC moc nemusím, protožr do teď toho moc nepředvedla, dokonce ani neznám dnes nikoho,kdo HTC má, dřív ano.
    Ale tenhle model vypadá móc pěkně.
    Stejně to ale pohřbí stejným způsobem, jako do teď. Aspoň s tou cenou, by mohli jít dolů, ale obávám se, že jim to Ego nedovolí.

  2. má to jack a měl ho U11 taky ? je to pro mě zásadní, hledám náhradu za HTC ONE M7 a na tom se mi líbí zvukový projev a tzv.přední repráčky, co bych měl vzít, či nějakou čínu ?

  3. Na 2 přední stereo repráčky už každý výrobce kašle. To, čemu oni říkají „stereo“ je opravdu výsměch a to u všech lodí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).