TOPlist

HTC U12+ v předpremiéře: známe parametry i vzhled

Společnost HTC loni prodala významnou část své mobilní divize Googlu, zbytek však stále pracuje na nových smartphonech včetně nového vlajkového modelu. Jeho vzhled a parametry nyní odhalil @evleaks pro server VentureBeat.

Příští top model od HTC se překvapivě nemá jmenovat U12, ale rovnou U12+. Stane se tak spíše nástupcem půl roku starého U11+, neboť stejně jako on dostane rovnou 6″ displej. Panel mí mít podle @evleaks poměr stran 2:1 a rozlišení 1 440 × 2 880 pixelů. Oproti současným trendům nemá být při horní straně vyříznutý, HTC naopak využije bezezbytku prostor nad displejem – umístí sem hlasitý reproduktor a duální selfie kamerku tvořenou kombinací čipů s rozlišením 8 Mpx. Duální fotoaparát bude i součástí zadní strany, horizontálně umístěné kamerky mají mít rozlišení 16 a 12 Mpx. Za zádech se také bude nacházet čtečka otisků prstů, telefon však půjde odemknout i obličejem.

HTC U12+ bude pracovat pod taktovkou čipsetu Qualcomm Snapdragon 845, který se bude opírat o 6 GB operační paměti. Vnitřní úložiště nabídne prostor 64 nebo 128 GB a půjde jej rozšířit paměťovou kartou. Tělo telefonu bude odolné podle stupně krytí IP68 a jeho strany budou citlivé na dotek. Akumulátor má mít kapacitu 3 420 mAh, operačním systémem pak bude Android 8.0 Oreo s nadstavbou HTC Sense. Nemá chybět ani podpora Projectu Treble, která má zajistit rychlý přísun budoucích aktualizací.

HTC U12+ má mít údajně premiéru v dubnu nebo v květnu letošního roku.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku