Cena:

HTC U11 zamířil do prodeje, cena je těsně pod 20 000 Kč

HTC U11

V polovině května značka HTC představila nový vlajkový model U11, který láká nejen na atraktivní design, nadprůměrný fotoaparát a skvělou hardwarovou výbavu, ale také možnost mačkat jej na bocích.

HTC U11 má designově blíž do řady U, pro dosavadní vlajkové smartphony typické kovové unibody tělo střídá sklo, pod nímž se nachází několik tenkých vrstev vysoce reflexních minerálů, které si budou hrát se světlem a jeho odlesky. Kovový rámeček obíhající telefon po obvodu. Rámeček je na několika místech přerušen plastovými předěly, kromě toho se v něm nacházejí klasická hardwarová tlačítka pro zamknutí/odemknutí telefonu a změnu hlasitosti. Ve spodní části je rámeček po obou stranách vybaven senzory pro dotykové ovládání Edge Sense.

Přední straně dominuje 5,5″ Super LCD displej s Quad HD rozlišením (2560 x 1440 px) a poměrem stran 16:9, kryje jej jemně zaoblené sklo Gorilla Glass 5. Bohužel se nedá říci, že by se displej výrazně roztahoval, zejména brada je na poměry dnešních vlajkových smartphonů opravdu velmi široká, a to i přesto, že se v ní nachází čtečka otisků prstů a dvě senzorová tlačítka. Telefon má půdorysné rozměry 153,9 × 75,9 mm, což je jen o něco málo méně, než má iPhone 7 Plus, a u něj je kritika širokých rámečků takřka na denním pořádku. Tloušťka telefonu činí 7,9 mm, hmotnost 169 gramů a potěší voděodolnost s certifikací IP67.

Telefon pracuje pod taktem čipsetu Qualcomm Snapdragon 835 a 4 GB RAM, takže výkonu bude mít na rozdávání, o tom ostatně svědčily i benchmarky prototypu. Pro uživatelská data je připravena 64GB paměť, kterou je navíc možné rozšířit paměťovou kartou. Telefon existuje ve variantě na jednu SIM i na dvě, a na českém trhu jsou dostupné obě varianty. Obě SIM umí pracovat ve všech u nás podporovaných pásmech LTE a to až rychlostí 1 Gbps.

Tip: Kompletní parametry HTC U 11 včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Telefon, který můžete zmáčknout

HTC U11 pohání Android 7.1 s nadstavbou HTC Sense, jejíž součástí je i zbrusu nový způsob ovládání Edge Sense. Ten spočívá v tom, že budete telefon v úchopu mačkat, což zaznamenají senzory zabudované v kovovém rámečku. Ty váš stisk vyhodnotí a učiní akci v závislosti na tom, v jaké aplikaci se zrovna nacházíte – u fotoaparátu nahradí spoušť, v editoru SMS spustí hlasové zadávání, na hlavní nabídce bude umět spustit vybranou aplikaci, funkci nebo virtuálního asistenta (Google assistant, Amazon Alexa nebo HTC Sense Companion), apod.

u11_lifestyle-06

Klasická jednosimkartová verze HTC U11 v barvách Amazing Silver a Brilliant Black je dostupná u operátora O2 a v běžné prodejní síti za doporučenou cenu 19 990 Kč. Dual SIM varianta je o pět korun dražší a k dispozici je na e-shopu HTC.com, navíc je dostupná i ve variantě Sapphire Blue a v létě přibude ještě červená verze Solar Red. HTC U11 už v redakci testujeme a na začátku příštího týdne se můžete těšit na recenzi a videopohled.

HTC U11 Edge Sense – It’s Only Natural
Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.