Domů » Bleskovky » HTC U11 dostává aktualizaci: mačkání stran využijete i v aplikacích třetích stran

HTC U11 dostává aktualizaci: mačkání stran využijete i v aplikacích třetích stran

Vlajkový smartphone společnosti HTC, model U11, disponuje speciální funkcí Edge Sense, díky níž lze telefon ovládat mačkáním jeho stran. Bohužel počet použitelných funkcí je zatím velmi omezen, avšak to mění nová aktualizace, která umožňuje ovládání mačkáním aplikovat i na další aplikace třetích stran.

HTC U11

Do Edge Sense bude možné namapovat specifické funkce vybraných aplikací, takže například bude možné mačkáním zoomovat v Google mapách, v Google fotkách vyvolat funkci sdílení, v Chrome hlasové zadávání adresy, apod.; fantazii uživatele nebudou kladeny žádné meze.

Mapování bude obstarávat červené tlačítko, po jehož stisknutí bude možné kliknout (jednou nebo dvakrát) na libovolné místo na obrazovce a aplikace tento příkaz přiřadí ke zmáčknutí strany. Bohužel na jednu aplikaci lze nastavit pouze jednu aktivní zkratku, v rozšířeném módu však půjde využít i dlouhého stisku.

Edge Sense po updatu dostane zcela nový rozměr a po prvotním (byť možná složitějším) nastavení se může stát malou revolucí v ovládání telefonu.

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments