Domů » Bleskovky » HTC U11 dostává aktualizaci: mačkání stran využijete i v aplikacích třetích stran

HTC U11 dostává aktualizaci: mačkání stran využijete i v aplikacích třetích stran

Vlajkový smartphone společnosti HTC, model U11, disponuje speciální funkcí Edge Sense, díky níž lze telefon ovládat mačkáním jeho stran. Bohužel počet použitelných funkcí je zatím velmi omezen, avšak to mění nová aktualizace, která umožňuje ovládání mačkáním aplikovat i na další aplikace třetích stran.

HTC U11

Do Edge Sense bude možné namapovat specifické funkce vybraných aplikací, takže například bude možné mačkáním zoomovat v Google mapách, v Google fotkách vyvolat funkci sdílení, v Chrome hlasové zadávání adresy, apod.; fantazii uživatele nebudou kladeny žádné meze.

Mapování bude obstarávat červené tlačítko, po jehož stisknutí bude možné kliknout (jednou nebo dvakrát) na libovolné místo na obrazovce a aplikace tento příkaz přiřadí ke zmáčknutí strany. Bohužel na jednu aplikaci lze nastavit pouze jednu aktivní zkratku, v rozšířeném módu však půjde využít i dlouhého stisku.

Edge Sense po updatu dostane zcela nový rozměr a po prvotním (byť možná složitějším) nastavení se může stát malou revolucí v ovládání telefonu.

Recenze HTC U11: můžete mě koupat i mačkat

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Aktualizace hezká, ale pořád čekám na možnost nastavit si na dlouhé zmáčknutí vytočení přednastaveného kontaktu. Umí to aplikace třetích stran, ale ne s vypnutým displejem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).