Domů » Bleskovky » HTC nemělo dobré Vánoce, čistá ztráta za poslední čtvrtletí činí 101 milionů dolarů

HTC nemělo dobré Vánoce, čistá ztráta za poslední čtvrtletí činí 101 milionů dolarů

Společnost HTC se stále potácí v červených číslech a ani tradičně nejsilnější čtvrtletí v roce nepřineslo jiné výsledky. Tchajwanská utržila 766 milionů dolarů a skončila v čisté ztrátě 101 milionů dolarů, což je sice lepší bilance než v předchozím kvartále, kdy byla ztráta o třetinu větší, avšak meziroční srovnání už tak pozitivní pohled na věc nepřináší: loni přes Vánoce skončilo HTC v hubeném zisku 5,6 milionů dolarů. Mělo ale také téměř dvojnásobné tržby  – 1,43 miliard dolarů oproti letošním 770 milionům.

HTSea

HTC do černých čísel nepomohl ani před Vánoci představený model One A9 (recenze), byť jeho výrobce tvrdí, že byl na trhu dobře přijat. Dalším želízkem v ohni může být chystaný vlajkový model One M10, a také vpád to oblasti virtuální reality s náhlavní soupravou Vive Pre.

HTC by každopádně nutně potřebovalo představit komerčně úspěšný produkt, neboť každé čtvrtletí ve ztrátě snižuje vyhlídky do budoucnosti; podle serveru Engadget se finanční zásoba tchajwanského výrobce ztenčila na 1,1 miliardy dolarů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments