Domů » Bleskovky » HTC marně hledá cestu zpět k zisku. O místo přijde dalších 1 500 zaměstnanců (oživeno)

HTC marně hledá cestu zpět k zisku. O místo přijde dalších 1 500 zaměstnanců (oživeno)

Tchaj-wanská firma HTC bývala svého času předním výrobcem chytrých telefonů. S rostoucí konkurencí jí ale začal docházet dech, což se projevilo v opakujícím se designu a finančních výsledcích. Ačkoli se poslední dobou HTC snaží seč může, aby se vrátilo na výsluní, příliš se mu to nedaří.

HTC se nyní v rámci restrukturalizace a zajištění lepší finanční stability rozhodlo propustit zhruba 1 500 zaměstnanců z tovární výroby. Už loni v září HTC za 1,1 miliardy dolarů odprodalo Googlu vývojovou divizi stojící za smartphony Pixel, která čítala 2 000 zaměstnanců (informovali jsme zde).


V dubnu letošního roku HTC zaznamenalo meziroční propad tržeb o 55 procent, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Nyní se zbavuje více než pětiny dalších zaměstnanců z vývoje. Je zřejmé, že se společnost snaží o celkovou restrukturalizaci a velké naděje vkládá také do virtuální reality HTC Vive, se kterou se značce naštěstí daří. Zlepšení prodejů si značka slibuje také od nového vlajkového modelu HTC U12+, který už v redakci testujeme a brzy vám nabídneme jeho recenzi a videopohled.

Aktualizováno o vyjádření od českého zastoupení značky HTC:Snižování stavů, které společnost HTC oznámila, je součástí plánované restrukturalizace pro zajištění flexibilnějšího řízení provozu. HTC pokračuje v analýze vnitřních procesů a jejich optimalizaci, ta bude ukončena v září. Součástí je i přizpůsobení výrobních sil  strategickému plánu pro vyšší konkurenceschopnost na klíčových trzích při zachování schopnosti přinášet další inovace. Společnost také nabídne pomoc a podporou zaměstnancům, které plán postihl.“

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Azkaban
Anonym
Azkaban

Já myslel ze Google koupil celou mobilní divizi HTC. Trošku se v tom stracim

uni
Uživatel
uni

Ne, koupil lidské zdroje. Mobilní divizi svého času koupil např. Google od Nokie.

rsp
Anonym
rsp

Fakt?

uni
Uživatel
uni

Tedy od Nokie Microsoft samozřejmě:)

Co mimochodem značí, že fakt ne, Nokia telefony nedělá, jak nejen zde někteří stále tvrdí (i redaktoři).

pyriah
Anonym
pyriah

Google koupil Motorolu , kterou pak prodal Lenovu. Jinak Htc je škoda měli dobré telefony , ale to už je strašně dávno

vlada
Anonym
vlada

uni: Nokia stavela vetsi tovarnu (hlavni vyrobni zavod pro telefony) ve Vietnamu, pak mobilni divizi koupil MS a za nejaky cas utlumil. Dohodl se s Foxconnem na prodeji zbylych aktiv Nokie (hlavne hloupe telefony, protoze z chytrych po nekolika vlnach propousteni temer nic nezbylo) vcetne nove dokoncene tovarny. Foxconn tyto aktiva vlozil pod dcerinku FIH mobile a obratem se dohodl Nokii na spolecnem vyvoji v MHD global, pricemz samotnou vyrobu bude realizovat FIH mobile. Telefony nesou logo Nokie a prostrednictvim HMD global se Nokia take podili na vyvoji, ale vyrabi je Foxconn v tovarne, kterou zacala stavet jeste puvodni Nokia.… Číst vice »

uni
Uživatel
uni

vlada (neregistrovaný): Hezky napsáno. Tak to ostatní snad konečně pochopí:)

shepii
Uživatel
shepii

uni: No hlavně jestli jsi to pochopil ty, protože zatím pokaždé, když došlo na toto téma, si jen dokazoval, že o tom vůbec nic nevíš. ;)

uni
Uživatel
uni

shepii (neregistrovaný): To o Google a Nokii výše pil úpis, zase z toho hned nedělej trend, prostě jen chyba:)

q
Anonym
q

Tak snad uz i UNI z toho pochopil ze HMD Global != FIH mobile, jak nam porad vyklada, a prestane konecne prudit.

shepii
Uživatel
shepii

uni: Já tady neřeším, že jsi pil nějaký úpis, ale že jsi trvale zmatený (jak rád nicneříkajíce používáš), pokud je řeč o kolečku HMD Global Oy, Nokia a Foxconn. :)

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jsem rád, že to unimu někdo pořádně vysvětlil a snad to v té své makovici i dlouhodoběji udrží.

zipiik
Uživatel
zipiik

Dost pochybuju, že si bude zítra něco pamatovat, když pije úpis :)

Roman
Anonym
Roman

Titanik

.
Anonym
.

Škoda HTC, dělalo jedny z nejlepších mobilů, sám jsem měl HTC One a byl jsem naprosto spokojen. HTC byla také přelomová společnost, třeba udělali první mobil s Androidem i Windows phone, také první zavedli duální fotoaparát. A nyní je taková splolečnost na pokraji úplného bankrotu. Může za to Čínská konkurence co takovéto společnosti kopíruje a prodává své okopírované šunty za nízkou cenu. Je mi z toho na nic.

Okhhghih
Anonym
Okhhghih

Ne čínská konkurence, ale neschopný a hlavně nenažraný management. Svého času HTC byla firma co dokázala zaujmout celé spektrum zákazníků. Nabízela jim za jejich peníze adekvátní produkty. A dnes? Děs běs. Kosmické ceny a kvalita za ty peníze nic moc takže zákazníci jdou jinam.

.
Anonym
.

konkurence i management