Domů » Bleskovky » HTC klesá stále hlouběji. Firma zažila nejhorší kvartál od roku 2003

HTC klesá stále hlouběji. Firma zažila nejhorší kvartál od roku 2003

Společnost HTC zveřejnila výsledky svého hospodaření za druhé čtvrtletí letošního roku. Bohužel je na ně nehezký pohled – oproti stejnému období v loňské roce klesly tržby o 77 procent a činí 6,8 miliard TWD (asi 4,9 miliard korun), čistá čtvrtletní ztráta činí 2,09 miliard TWD (asi 1,5 miliard korun). Takto nízká čísla měla tchajwanská společnost naposledy před patnácti lety.


Bohužel výsledky do budoucna nejsou nijak růžové, alespoň co se smartphonové divize týká. Vysvědčení za první pololetí sice může vypadat pozitivně, firma jej ukončila čistým ziskem 19 miliard TWD, bohužel toto číslo je způsobeno odprodejem části mobilní divize směrem ke Google; provozní ztráta za první pololetí činí 8,3 miliard TWD (asi 6 miliard korun).

Způsobí Exodus exodus?

HTC Exodus: víme, kdy dorazí na trh první blockchain smartphone

HTC navíc nemá v ohni žádná žhavá želízka, byť smartphone U12+ (recenze) považujeme povedený model. Tchajwanský gigant na podzim hodlá představit první blockchain smartphone Exodus, ovšem pokud nebude podpořen pořádným marketingem, těžko pomůže HTC na výsluní; blockchain, decentralizace a podobné termíny běžného uživatele spíše vyděsí, než přilákají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Škoda, HTC bylo dobré, jen kdyby přišli s něčím novým, ale ne, oni prodávají jen obyčejné, i když dobré, mobily za nesmyslné ceny.

    • Třeba opět se svým konektorem? ????

    • Ale oni přišli, s „mačkacíma stranama“ ????????

    • No, to pro mě inovace dvakrát není

    • HTC si za to může samo, když stálo na vrcholu a bylo trendy, tak šlo s kvalitou dolů a cenami nahoru a lidi naštvalo. Jak jednou přijdeš o reputaci, tak se už hodně těžko získává zpět.

  2. Pro me (ten vyraz je důlezity) od HD2 nema HTC co nabidnout….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).