Domů » Bleskovky » HTC Exodus: víme, kdy dorazí na trh první blockchain smartphone

HTC Exodus: víme, kdy dorazí na trh první blockchain smartphone

Společnost HTC dnes oznámila, že ve třetím čtvrtletí tohoto roku umožní předběžný přístup ke světově prvnímu blockchain telefonu, který ponese označení Exodus. Novinka nabídne přístup k decentralizovaným aplikacím v blockchainových sítích, extrémní bezpečnost i offline peněženku pro digitální majetek a kryptoměny.

HTC při této příležitosti představilo nové partnery pro rozvoj blockchainového ekosystému. Jsou jimi společnost Bitmark, zabývající se ochranou a podporou digitálního vlastnictví prostřednictvím technologie blockchain a společnost Animoca, distributor první a nejpopulárnější sběratelské NFT hry Cryptokitties, ve které si již dnes sběratelé z celého světa vyměňují kočičky za stovky tisíc dolarů.

Výrobce tak pokračuje ve své vizi navrátit uživatelům a tvůrcům obsahu kontrolu nad jejich daty a aplikacemi, jelikož dnešní zákony pro ochranu osobních údajů a autorských práv selhávají.

„Lidé se v době internetu často zabývají bezpečností osobních dat. To je skvělou příležitostí, abychom je podpořili v cestě za znovunabytím jejich digitální identity. Jelikož je smartphone to nejosobnější zařízení, na kterém uživatelé konzumují i vytváří nejvíce obsahu, Exodus bude tím nejlepším začátkem. Těší mě, že mám příležitost podílet se s jeho pomocí na decentralizaci internetu a jeho transformaci pro potřeby moderního uživatele,“ řekl ředitel Crypto oddělení HTC Phil Chen.

Hardwarové parametry HTC Exodus zatím nejsou známy, výrobce by je měl zveřejnit během následujcích měsíců.

Decentralizovaná hra Cryptokitties i pro HTC U12+

První decentralizovanou aplikaci si uživatelé budou moci vyzkoušet již na HTC U12+ (recenze). Sběratelská hra Cryptokitties, která aktuálně existuje v síti Ethereum bude později dostupná i na dalších smartphonech HTC.

HTC U12+: recenze

Zrození kryptoměn Bitcoin a Ethereum s sebou přineslo myšlenku digitálních cenností a nezaměnitelných tokenů (NFTs – non-fungible tokens). Dnešního dne společnost HTC oznámila partnerství s autory Cryptokitties, první a nejpopulárnější NFT hry využívající technologie blockchain. Ta existuje v síti Ethereum a bude exkluzivně distribuována na vybraných smartphonech HTC, z nichž prvním bude dnes recenzovaný HTC U12+.

Smartphony jsou nejrozšířenějším digitálním zařízením v historii lidstva, a tak jsou ideální platformou pro vytvoření distribučních kanálů pro všechny autory, kteří nabízí digitální zboží a decentralizované aplikace. Partnerství s Cryptokitties poskytne základ digitálního tržiště a obchodu s mobilními krypto hrami.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

2 komentářů

  1. Dnes už fakt musí být blockchain všechno. Už jen čekám, kdo vymyslí první blockchain záchod.

  2. Jestli to HTC pomůže k zisku….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).