Domů » Bleskovky » Hry z Xboxu si zahrajete i na svém iPhonu. Má to ale háček

Hry z Xboxu si zahrajete i na svém iPhonu. Má to ale háček

Microsoft se v posledních dnech pořádně obul do cloudového hraní na mobilních zařízeních. Na smartphonech s Androidem si můžete vychutnat dva způsoby streamování konzolových her:

Druhá jmenovaná služba se nyní dočkala spuštění na iOS zařízeních, byť zatím pouze v beta testu prostřednictvím TestFlight. Aplikace Xbox se kromě možnosti streamovat hry z vlastní konzole dočkala nového uživatelského rozhraní a lepšího výkonu.

xbox

Xbox Remote Play je zatím jedinou cestou, jak hrát na iPhonech hry pro Xbox, neboť službu Xbox Game Pass Ultimate v současné podobě Apple vpustit do App Store odmítá. Paradoxně hlavním důvodem je, že nemá kontrolu nad konkrétními hrami v knihovně, přitom u Xbox Remote Play ji nemá rovněž.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tady nejde o kontrolu, ale o peníze. V případě Xbox Remote Play za hraní neplatíte.

  • Ano, jde o peníze. Proto se MS zoufale snaží dostat tu službu do appstore.

  • Zoufale? Spíš by jim tam chtěl dostat za férových podmínek.

  • Apple má svoje podmínky nastavené již od samotného vzniku platformy iOS a od té doby se nezměnily. MS má možnost to akceptovat a nepublikovat službu pro iOS, nebo přistoupit na podmínky applu a publikovat dle jejich pravidel. Hádej, co se jim vyplatí víc.

  • No tak to by byl hodně omezený přístup, kdyby se ty podmínky za cca 13 let nezměnily, nemyslíš?
   A jedna věc je podmínky nastavit, druhá je nastavit je férově.

  • A co je fér nebo ne? A proč nepindáš pod články od Googlu? Proč nepindáš u Microsoftu? Proč nepindáš u Sony, kteří si ve svých uzavřených obchodech berou úplně stejnou provizi? Apple akorát nastavil standard, který je v IT světě tak běžný, jako to, že Chulygun napíše pod článek o Apple nějaký blábol.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).