Jde to i bez předplatného. Na Androidu můžete přes Xbox Remote Play vzdáleně hrát hry ze své konzole

xbox

Když Microsoft loni představil Project xCloud, zmínil dvě budoucí možnosti streamování konzolových her na smartphony:

  • ze vzdálených serverů Microsoftu za poplatek
  • z vlastní konzole Xbox zdarma (Console Streaming)

xbox beta

Xbox Remote Play: hrajte na telefonu hry ze svého Xboxu

První část Microsoft spustil pod názvem Xbox Game Pass Ultimate v minulém týdnu, druhá část byla odstartována včera aktualizací aplikace Xbox beta pro Android. Skrze ní můžete nově hrát jakoukoliv hru ze své knihovny na svém smartphonu, je však zapotřebí mít konzoli zapnutou (nebo uvedenou do režimu okamžitého zapnutí) a připojenou k rychlému internetu. Rychlé připojení je nutné i na smartphonu, ke kterému navíc musíte připojit podporovaný herní ovladač. Podporována je i nejnovější generace Xbox Wireless Controller s dedikovaným tlačítkem pro sdílení obsahu.

Introducing a New Way To Share

TIP: Vyzkoušeli jsme xCloud: jak si vede streamovací služba od Microsoftu?

Aplikace Xbox beta dostala s aktualizací i nové uživatelské rozhraní, které je podobné inovovanému prostředí konzolí Xbox One a Series X a S. Z aplikace lze také vzdáleně nastavovat konzole nastavovat, stejně provádět správu nainstalovaných her. Aplikaci rovněž můžete použít jako dálkové ovládání pro váš Xbox.

Xbox beta
Cena: zdarma

Aplikace Xbox beta prozatím existuje pouze pro Android, příchod verze pro iOS je zatím s ohledem na podmínky Apple App Store velmi nepravděpodobný.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku