Honor V9 míří do Evropy: globální verze bude mít stejnou výbavu, ale jiné jméno

Společnost Huawei začíná dělat v označení svých smartphonů pěkný hokej. Některé její telefony u nás seženete pod zcela jiným jménem, než na ostatních trzích, vybrané modely se dokonce někde prodávají jako Huawei, zatímco jinde jako Honor. Zářným příkladem je například model Huawei P8 Lite (2017), který je známý také jako Huawei P9 Lite (2017), Honor 8 Lite a dokonce i jako Huawei Nova Lite. Nepořádek v označení nyní čeká i Honor V9, který byl v Číně představen před dvěma týdny.

honor-v9-box

Tip: Kompletní parametry Honoru 8 Pro včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.


Nepřehlédněte

Honor V9 oficiálně: velký Quad HD displej, 6 GB RAM a duální kamera pro 3D modelování

Tento výborně vybavený tabletofon zažije podle posledních informací 5. dubna globální premiéru pod novým názvem Honor 8 Pro. Zařízení s 5,7″ Quad HD displejem, čipsetem Kirin 960, 6 GB RAM a duálním fotoaparátem má přijít ve zlaté, modré a černé barvě, ceny a dostupnost na jednotlivých trzích prozatím neznáme. V Číně se Honor V9 prodává za 2 999 CNY, což je v přepočtu asi 11 tisíc korun bez DPH a dalších poplatků.

Očekáváme, že na českém trhu se Honor 8 Pro objeví v druhé polovině dubna.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku