Domů » Bleskovky » Honor V9 oficiálně: velký Quad HD displej, 6 GB RAM a duální kamera pro 3D modelování

Honor V9 oficiálně: velký Quad HD displej, 6 GB RAM a duální kamera pro 3D modelování

Společnost Huawei dnes v Číně představila špičkový tabletofon Honor V9, který zaujme jak vzhledem, tak výbavou. Jedná se o vlajkový model, tudíž má vše, co bychom v této kategorii očekávali – 5,7“ displej s Quad HD rozlišením, čipset Kirin 960 (stejný jako v Huawei Mate 9), a tři paměťové konfigurace 4 + 64/128 GB, případně 6 + 128 GB. To vše je zabaleno ve velmi elegantním kovovém těle o rozměrech 157 x 77,5 x 6,97 mm a hmotnosti 184 gramů.

honor-v9

Zajímavostí tohoto modelu je především duální fotoaparát na zadní straně, který je tvořen dvojicí 12Mpx senzorů, optikou se světelností f/2.2, laserovým ostřením a duální diodou pro přisvětlování scény. Honor se chlubí, že toto kombo zvládá zachycovat svět ve 3D ve kvalitě vhodné pro 3D modelování a 3D tisk. Na zádech se kromě fotoaparátu nachází čtečka otisků prstů. Čelní kamerka pro selfies se pak chlubí rozlišením 8 Mpx.

Honor má s Huawei Mate 9 nejen společný čipset, ale také akumulátor s kapacitou 4 000 mAh, která je dobíjena skrze USB-C konektor. Telefon obsahuje veškerou potřebnou konektivitu, nechybí ani podpora funkce dual SIM. Operačním systémem je Android ve verzi 7.0 Nougat.

honor-v9-box

Honor V9 bude prodáván od příštího týdne v Číně ve zlaté, červené a modré barvě, ceny se budou podle konfigurace pohybovat mezi 2 599 CNY až 3 499 CNY. Podle posledních spekulací by se stejný model mohl objevit pod globálním názvem Honor 8 Pro na veletrhu MWC.

Huawei na MWC představí Honor 8 Pro. Konkurovat má vlajkovým modelům

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Jestli to má stejně shitózní display jako Mate 9, tak ať si to tam nechají.

  2. Ta červená je naprosto luxusní! O ceně a výbavě nemluvě… Zařazen do úzkého výběru mých budoucích mašin…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).