Domů » Bleskovky » Huawei na MWC představí Honor 8 Pro. Konkurovat má vlajkovým modelům

Huawei na MWC představí Honor 8 Pro. Konkurovat má vlajkovým modelům

Dle ruského serveru Hi-Tech bychom se na veletrhu Mobile World Congress, který startuje již za několik málo dní, měli dočkat zajímavé novinky ze stáje Huawei. Ta by měla nést označení Honor 8 Pro a měla by cílit na ten nejvyšší segment.

huawei-honor-smartphone-3

Novinka by se měla prezentovat jako globální varianta modelu Honor V9, který má být v Číně představen 21. února. Na rozdíl od modelů Honor 8 a Honor 8 Lite bude však verze s přídomkem Pro cílit na segment high-end zařízení.

Procesorem by zde měl být osmijádrový Kirin 960 s taktem 2,4 GHz, o zobrazení se postará 5,7″ Quad HD (1 440 x 2 560 px) displej. Očekává se, že by měla novinka disponovat až 6 GB RAM paměti a vnitřním úložištěm o kapacitě až 128 GB (pomocí SD karet), baterie by měla dosahovat kapacity 3 900 mAh. Verze Pro si z té klasické vypůjčí hlavní fotoaparát o rozlišení 12 Mpx, vepředu to pak bude kamerka s rozlišením 8 Mpx. Pod fotoaparátem bychom se také měli dočkat kruhové čtečky otisků prstů. Vše bude zastřešovat Android ve verzi 7.0 Nougat.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

5 komentářů

  1. Takže konkurent pro flagship modely se stejnou kamerou ? Takže stále bez 4k videa ? S 5.7″ to navíc asi bude celkem pádlo, když vidím ty rámečky ..

  2. Redakce: Když už použijete pojem „vlajková loď“, bylo by vhodné říci, koho cca, zda takového Asusu a Xiaomi, nebo Samsung či Apple, to jsou totiž odlišné segmenty trhu:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).