Domů » Bleskovky » Honor oznámil smělé plány na růst, chce se stát čtvrtým největším výrobcem

Honor oznámil smělé plány na růst, chce se stát čtvrtým největším výrobcem

Značka Honor představila své cíle pro nadcházející období. Mezi poměrně ambiciózní zveřejněné záměry patří třeba plán obsadit čtvrté místo ve výrobě chytrých telefonů. Zajímavý je také oznámený záměr dalšího zvýšení investic do vývoje a rozšíření distribučních kanálů.

Honor si klade ambici stát se druhým největším výrobcem chytrých telefonů v Číně a čtvrtým na světě. Značka proto plánuje navyšovat investice do technologického vývoje a inovací a rozšiřovat distribuční kanály v rámci maloobchodu.


Honor s těmito smělými cíli přišel zřejmě ve světle toho, že navzdory celkovému poklesu prodejů smartphonů roste. Globální trh chytrých telefonů totiž v prvních třech čtvrtletích roku 2018 zaznamenal meziroční pokles o 3,1 %. Značka Honor však přesto překvapila 27,1% nárůstem objemu prodejů s tím, že meziroční nárůst přesáhl dokonce úctyhodných 170 %.

Honor také zveřejnil krátký seznam technologických milníků, na něž je nejvíce pyšný, a buď jsme je už měli možnost vidět, nebo se jich v nejbližší době dočkáme.

  • 3D TOF: Honor View20 je vybaven speciálním 3D senzorem TOF (Time of Flight) v zadním fotoaparátu. Senzor zajišťuje hloubkové snímání foceného objektu a dokáže zachytit pohyb v reálném čase. Senzor by také měl umožnit hraní pohybem ovládaných her.
  • Bezrámečkový displej: Honor View20 je osazen 6,4″ displejem s rozlišením 2310×1080 px s jemností 398 PPI. Širokoúhlý displej má pouze průstřel pro přední fotoaparát o průměru 4,5 mm. Poměr displeje k tělu tak dosahuje pěkných 91,8.
  • 5G: Značky Huawei i Honor se aktivně zapojují do přechodu z 3G sítě na 4G a nyní i na 5G, přičemž Honor uvede svůj první model s podporou 5G sítě ještě v tomto roce.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments