Domů » Bleskovky » Honor omladil své MagicBooky o nejnovější procesory od Intelu

Honor omladil své MagicBooky o nejnovější procesory od Intelu

Počítače Honor MagicBook 14 a 15 se dočkaly dalšího procesorového omlazení. Nejprve se prodávaly s procesory AMD Ryzen 5 3500U, poté přesedlaly na novější Ryzen 5 4500U a nyní je bude možné zakoupit i s procesory Intel Core 11. generace a grafikou Intel Iris Xe.

Honor MagicBook 14 a 15: nové obrazovky, nové procesory

Honor se také soustředil na zlepšení kvality obrazu. Oba počítače si sice ponechávají 14 a 15,6“ displeje s Full HD rozlišením, ovšem nově se pyšní certifikacemi TÜV Rheinland Low Blue Light a Flicker Free. Oba panely jsou schopné vykreslit 100 procent barev v gamutu sRGB, mírným zklamáním tak je pouze nižší maximální jas 300 nitů.

Honor MagicBook

Oba MagicBooky půjdou do prodeje s procesorem Intel Core i5-1135G7, u menší varianty si navíc budete moci zvolit výkonnější Intel Core i7-1165G7. Paměť RAM může dosahovat kapacity až 16 GB a úložiště může mít kapacitu až 512 GB. V obou případech dostanete výkonnou mobilní grafiku Intel Iris Xe.

Oba počítače spolu sdílejí portovou výbavu (HDMI, USB 3.2 Gen1, USB 2.0 a sluchátkový jack) i bezdrátovou konektivitu (Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1). Velkým překvapením je však volba akumulátorů, Honor se dopustil poměrně zajímavého paradoxu, kdy do menšího notebooku osadil větší baterii s kapacitou 56 Wh, zatímco větší model má pouze 42Wh akumulátor. Oba se nabíjejí přiloženým adaptérem s výkonem 65 Wattů.

Cena a dostupnost

Honor MagicBook 14 a 15 se budou prodávat v první vlně v Německu, Francii a Velké Británii. 14“ model s procesorem Core i5 bude stát 850 EUR, varianta s Core i7 přijde na 1 200 EUR. 15“ model s procesorem Core i5 bude stát 950 EUR. O dostupnosti na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).