TOPlist

Honor Magic V: první „skládačka“ značky zná své datum odhalení

honor magic v 5

Společnost Honor, která se v loňském roce osamostatnila od mateřské firmy Huawei, připravuje odhalení svého vůbec prvního smartphonu s ohebným displejem. Díky oficiální upoutávce víme, že slavnostní odhalení proběhne 10. ledna, tedy už příští pondělí. Pozvánka zároveň prozradila, jak tvar bude telefon mít.

Honor Magic V: žádné véčko

Přestože se smartphone bude jmenovat Honor Magic V, nebude se jednat o telefon véčkové konstrukce, tedy telefon běžných rozměrů, který půjde přehnout na poloviny. Honor Magic V bude konkurencí pro větší smartphony, jako je Samsung Galaxy Z Fold 3 či nedávno odhalené Oppo Find N.

Honor Magic V 1

Ze snímku je patrné, že telefon bude vybaven skleněnými zády, pod kterými budou prosvítat vertikální linie. Ze zad bude vystupovat poměrně velký obdélníkový fotomodul obsahující tři čočky fotoaparátu; spekuluje se, že hlavní kamera bude mít rozlišení 50 megapixelů. Další fotoaparát je k vidění v otvoru čelního displeje, který by měl mít úhlopříčku 6,5“ a obnovovací frekvenci 120 Hz.

Vnitřní zobrazovač pak má mít podle posledních spekulací diametr 8 palců a obnovovací frekvenci 90 Hz. Honor má v plánu použít vlastní minimalistickou konstrukci kloubu, která by měla zamezit tvorbě viditelných přehybů.

Na obou displejích poběží prostředí Magic UI 6.0 postavené na nejnovějším Androidu 12. Výkon celé sestavě dodá vlajkový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, energii pak 5100mAh baterie s podporou 66W nabíjení.

Honor Magic V bude odhalen na tiskové konferenci, která odstartuje 10. ledna v 12:30 našeho času, akce má být streamována online.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku