TOPlist

Honor Magic 6 Pro bude oslňovat fotoaparáty. Těšte se na 160Mpx teleobjektiv

Chytrý telefon Honor Magic 5 Pro
  • Honor chystá další vlajkový fotomobil
  • Hlavní fotoaparát má být postaven na novém typu snímače
  • Periskopický teleobjektiv prý oslní vysokým rozlišením 160 megapixelů

Společnost Honor na konci minulého týdne představila smartphony Honor 100 a 100 Pro, u nichž hraje prim především design, nicméně ani po hardwarové stránce se nejedná o špatně vybavené kousky. To nejlepší si čínský výrobce schovává na začátek příštího roku, kdy bude chtít světu ukázat další generaci svých řadových vlajkových modelů. V posledních dnech se objevilo hned několik střípků, které naznačují, jakou výbavu nabídne vrcholný Honor Magic 6 Pro.

Displej zakřivený na čtyřech stranách

Honor Magic 6 Pro má oslňovat v mnoha oblastech, jednou z nich má být displej. Výrobce údajně použije 6,81″ LTPO panel s 1,5K rozlišením, který bude zakřivený nejen na bocích, ale i nahoře a dole. Obrazovku naruší oválný výřez pro duální selfie kamerku, která má být postavená na dvou 50Mpx snímačích – Sony IMX816 u základní selfie kamerky a Sony IMX518 u širokoúhlé.

Fotografie prototypu smartphonu Honor Magic 6 Pro
Fotografie prototypu smartphonu Honor Magic 6 Pro

U fotoaparátů na zádech se zdroje neshodnou. Server GSMChina tvrdí, že zde najdeme další tři 50Mpx fotoaparáty, přičemž hlavní má být postaven na senzoru OV50H, širokoúhlý na senzoru OV50C a periskopický na snímači IMX858. Informátor Digital Web Station počítá s odlišnou sestavou – u hlavního fotoaparátu očekává zbrusu nový senzor OV50K s fyzickou velikostí přibližně 1/1,3″ a technologií stohování LOFIC, u periskopického teleobjektivu se zmiňuje o 160Mpx snímači. Honor prý původně zvažoval 200Mpx snímač, ale nakonec od tohoto řešení ustoupil.

Digital Chat Station tvrdí, že fotovýbava Honoru Magic 6 Pro má celkově projít významnými vylepšeními a přinést dechberoucí výsledky. To ostatně tvrdil i ředitel Honoru Zhao Ming, který v rozhovorech naznačuje inovativní technologie, které dosud nikdo ve světě smartphonů nepoužil. Periskopický teleobjektiv s vysokým rozlišením bude pravděpodobně jednou z nich. Honor Magic 6 Pro má oslnit i v dalších parametrech, hovoří se například o nasazení výkonnější varianty čipsetu Snapdragon 8 Gen 3 s přídomkem Plus nebo o akumulátoru s velkou kapacitou 5500 mAh.

A kdy bude Honor Magic 6 Pro představen? Minulá generace dorazila na trh letos v únoru, je tedy možné, že jeho nástupce bude odhalen v podobnou dobu. Cena je odhadována na 5 499 CNY, což je něco málo přes 20 tisíc korun s DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku