Honor Magic 4 ve verzi Ultimate zbořil žebříček DxOMark

honor magic 4 ultimate

Honor před dvěma týdny na veletrhu MWC představil rodinu vlajkových smartphonů Magic 4. Dosud ji tvořil pouze základní model Honor 4 a vybavenější varianta Pro, avšak nyní čínský výrobce poměrně nečekaně odhalil nový přírůstek s přídomkem Ultimate Edition. A hádáte správně – míří ještě výš než Honor 4 Pro.

Honor Magic 4 Ultimate Edition: v hlavní roli fotoaparát

Pokud vedle sebe postavíte Honor Magic 4 Pro a nový model Ultimate Edition, pravděpodobně nenajdete žádný rozdíl. Není se čemu divit – jedná se v podstatě o totožné telefony, které spolu sdílejí design i drtivou část výbavy. Těšit se tak můžete na 6,81″ LPTO OLED displej s dynamickou obnovovací frekvencí 1 až 120 Hz a rozlišením 1 312 × 2 848 pixelů, čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, 12 GB RAM nebo 512GB úložiště.HONOR Magic 4 series MWC 2022Nepřehlédněte

Honor Magic 4 Pro odhalen: má unikátní fotomodul i skvělou výbavu

Potud se nic nezměnilo. Největší proměnu podstoupil hlavní fotoaparát, který si díky novému snímači i nové optice vysloužil na serveru DxOMark pozici nejlépe fotícího smartphonu současnosti. Jakými triky se Honoru podařilo z trůnu sesadit Huawei P50 Pro?

Honor Magic 4 Ultimate 2

Hlavní fotoaparát si ponechal rozlišení 50 megapixelů, ale výrobce místo 1/1,56″ snímače nasadil větší 1/1,12″. Díky tomu narostla fyzická velikost jednotlivých pixelů na 1,4 mikronu (2,8 mikronu při využití slučování pixelů), což by mělo znamenat více „nachytaného“ světla a méně šumu za zhoršeného osvětlení. Honor navíc na hlavní snímač umístil nový objektiv, který tvoří 8 optických členů. Sestava poskytuje špičkovou světelnost f/1.6 a také o zhruba třetinu lepší ostrost ve středu i na okrajích snímků.

Honor Magic 4 Ultimate 1

Nová je i širokoúhlá kamerka, která nově staví na větším půlpalcovém snímači s rozlišením 64 megapixelů. I zde je nová 7člená optika se speciální povrchovou úpravou a širším záběrem 126°. Objektiv poskytuje světelnost f/2.2.

Posledním novým členem výrazného fotomodulu je spektrální 50Mpx kamerka pro barevné vylepšování snímků, která debutovala ve skládacím smartphonu Honor Magic V.

Honor Magic 4 Ultimate 3

Zbytek fotovýbavy zůstává stejný jako v případě Honoru 4 Pro, tedy 64Mpx kamera s 3,5× optickým přiblížením, laserové ostření 8×8 dToF a nakonec 8kanálový snímač detekující barevnou teplotu okolního světla.

Obrazový procesor s ohromným výkonem

Snímači a objektivy kouzla tohoto fotomonstra zdaleka nekončí. Honor totiž v jeho případě povolal do služby i vlastní obrazový procesor neboli ISP, který je schopen zpracovat obraz ve 20bitech na jeden kanál a podporuje rovněž záznam nočního videa ve 4K rozlišení s živým náhledem. Čip poskytuje špičkový výkon 28,8 TOPS s efektivitou 13,4 TOPS na jeden watt. ISP rovněž podporuje nový formát Magic-Log2, který zabezpečuje o 15 procent vyšší dynamický rozsah.

Ultrarychlé nabíjení kabelem i bez něj

Honor Magic 4 Ultimate Edition si bere energii ze 4600mAh akumulátoru, který lze dobíjet výkonem až 100 wattů. Podporováno je i bezdrátové nabíjení, a to maximálním výkonem 50 wattů – zde se oproti Honoru 4 Pro jedná o drobný ústupek, neboť ten podporuje až 100W bezdrátové nabíjení. Operačním systémem každopádně zůstává Android 12 s nadstavbou MagicUI 6.0.

Cena a dostupnost

Zatímco smartphony Honor Magic 4 a 4 Pro jsou určené pro globální trh, varianta Ultimate Edition byla představena zatím pouze v Číně. Bude nabízena v černé a bílé barvě za cenu 7 999 CNY (asi 28 200 korun bez DPH). Termín zahájení prodeje je v tuto chvíli neznámý.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku