Honor 70 klepe na dveře. Známe datum představení

Honor 70 1

Značka Honor po svém osamostatnění od dřívější mateřské firmy Huawei míří k výšinám, v posledním kvartále se dokonce stala jedničkou na čínském trhu. Po úspěchu loňské rodiny smartphonů Honor 60 společnost připravuje nástupnickou řadu, jejíž premiéra je naplánována na 30. května.

Honor 70: tři smartphony s rozdílnými čipsety

Podle posledních spekulací by řadu Honor 70 měly tvořit celkem tři modely: základní Honor 70, vybavenější Honor 70 Pro a nakonec vlajkový Honor 7 Pro+. Trojice má sdílet design, který bude vycházet z loňské řady Honor 60 – záda mají i letos zdobit dvě velké „oči“ ukrývající čočky fotoaparátů. Hlavní fotoaparát má být postavený na speciálním 1/1,49″ fotočipu od Sony s rozlišením 54 megapixelů.

Honor 70 2

Čelní stranu všech tří telefonů má vyplňovat 6,67″ OLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Společným znakem údajně bude i 4800mAh baterie se schopností rychlého dobíjení výkonem až 100 wattů. A čím se tedy budou chystané Honory lišit? Zejména čipsetem. Nejlevnější Honor 70 má pohánět Snapdragon 778G, prostřední Honor 70 Pro pak Snapdragon 778G Plus a Honor 70 Pro+ očekávaný Snapdragon 7 Gen 1, který má být odhalen tento pátek.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku