Domů » Bleskovky » Honor 20 slibuje skvělý fotoaparát: podívejte se na uniklé specifikace a render

Honor 20 slibuje skvělý fotoaparát: podívejte se na uniklé specifikace a render

Počátkem roku Honor představil svůj View 20, o variantě bez přízviska „View“ však dosud moc informací nebylo.

Recenze Honor View 20: průstřel do černého

Nedávno však na čínské sociální sítě unikla většina specifikací. Součástí leaků je i render, takže se můžeme podívat i na to, jak bude Honor 20 vypadat.

Špičková výbava za slušnou cenu

Honor 20 by měl být v mnoha ohledech podobný již představenému View 20. Málokoho proto asi překvapí, že výkon mu bude dodávat procesor Kirin 980 v kombinaci s operační pamětí o kapacitě 6 GB, resp. 8 GB v dražší variantě. Podle zdrojů z Číny můžeme také očekávat technologie jako CPU Turbo, GPU Turbo, Gaming+ a podobně.

Samozřejmostí je pak také AI, která bude používána zejména pro focení. Co se týče fotoaparátu samotného, půjde o trojici čoček ve vertikálním uspořádání. Hlavní senzor má nabídnout vysoké rozlišení 48 Mpx, druhý už „jen“ 20 Mpx a třetí dokonce 8 Mpx. Zatím však nemáme bližší informace o tom, k čemu která z kamer bude sloužit.

Co naopak víme, je fakt, že by Honor 20 měl fotit velmi solidně. V testu DxOMark prý získá 108 bodů, což ho staví pouhý bod za Huawei Mate 20 Pro a také nedávno představený Samsung Galaxy S10+.

Honor View 20 má kamery uspořádány horizontálně. Rozpoznat oba modely by tak neměl být problém.

Jediná část telefonu obestřená tajemstvím je displej. O něm víme pouze to, že půjde o 6,1″ OLED panel. Neznáme však rozlišení ani to, jakým způsobem v něm bude proveden výřez. Vzhledem k renderu zad připravovaného smartphonu však lze očekávat, že pod displejem bude integrována čtečka otisků prstů.

Evropské ceny ještě pochopitelně oznámeny nejsou. V Číně by se však měl Honor 20 začít prodávat za cenu 2 999 CNY (10 100 Kč), která bude určena pro variantu s 6GB RAM a 128GB úložištěm. Jestliže zatoužíte po variantě s 8GB RAM a 256GB pamětí, budete si muset připravit 3 799 CNY (12 800 Kč).

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

20 komentářů

 1. Zabíjí ho malý samodegradující OLED displej , nemožnost SD karet, komponovat a fotografovat do TV formátu 16:9.

  U Huawei s přídavkem zelené v displejích

  Pro

  • Zelenání displeje byl problém u panelů od LG.

  • Zelené a rozplizle duchovate displeje jsou v telefonech Huawei, ne LG.

  • S panely dodané firmou LG. ?

  • xzeit: to sice ano, ale uzivatelum je uplne jedno od koho je displej (v 99% pripadu ani nevi od koho je)

  • PetrCBR: Ano, ale chtěl jsem jenom podotknout, že tento problém se týkal jen nějakého procenta kusů. Dokonce i já jsem zelený displej LG chytil. No věřím, že někteří takoví uživatelé ten zelený displej pořád mají :-)

   Rozhodně to neznamená, že Huawei=zelený displej.
   Problémy s displeji měl Samsung, Apple a další velcí hráči.

  • xzeit: O problémech s displeji u Smasungu a Apple si nějak nevybavuji. Sony, Huawei ano. U Apple si jen vybavuji, že z výroby posílali tak rychle, že jim ještě „zrálo“ zařízení ještě v krabičce. U Samsungu pak měli špatně nastavenou kalibraci, SW věc.

  • uni: Projdi si internet, každý výrobce měl nějaký problém….tedy nejen s displeji…to ovšem neznamená, že když dostanu nový mobil od Huawei, že tam bude vadný displej, nebo v Samsungu explodující akumulátor, nebo ohýbající se iPhone 6.

  • xzeit: Žádný iPhone nebyl nikdy ohýbací:)

  • Ohýbající se. [odkaz]

  • xzeit: Ale to je něco jiného. Je to vlivem užívání. Ty jsi to ale podal tak, že se iPhone ohýbal. např. vlivem tepelné roztažnosti (jako mé tehdejší Lenovo). To je něco jiného.

  • uni: Ale ty víš moc dobře. Další třeba „loop disease“. Taky způsobeno používáním co?

  • xzeit: To souvisí s displejem jak?

  • uni: uni
   4. 3. 2019 v 15:49
   xzeit: Žádný iPhone nebyl nikdy ohýbací:)

   To souvisí s displejem jak?

  • Už jsem psal výše: uni: Projdi si internet, každý výrobce měl nějaký problém….tedy nejen s displej

   Jsi natvrdlý? :-) Blbá otázka.

  • xzeit: Podíval jsem se na vlákno znovu, dle všeho se týká displejů.

  • xzeit: no ale v jednom ma pravdu, ze jsi psal „Problémy s displeji měl Samsung, Apple a další velcí hráči.“ … na druhou stranu ano, pamatuji ze mel problem ze se telefon dostal k uzivatelum moc ‚brzy‘ po vyrobe displeje a u nekterych byla videt ‚mapa‘, ktera ale pomerne rychle zmizela (takze vlastne nebyl problem ze by byla nutna reklamace). O jinem problemu nevim, ale treba nejaky byl ?

  • PetrCBR: To sice ano, ale od displejů jsme se dostali už dávno trochu dál k problémům obecně. xzeit4. 3. 2019 v 15:43
   uni: Projdi si internet, každý výrobce měl nějaký problém….tedy nejen s displeji…

   Chápeme?

   u nekterych byla videt ‘mapa’, ktera ale pomerne rychle zmizela a tady se bavíme o jakém přístroji?

  • uni: Týkalo se ze začátku, což jsem dále rozvedl v problémy obecně
   xzeit 4. 3. 2019 v 15:43

  • Nemoznost SD karet, LOL :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).