Honor 10 bude měnit barvu podle teploty. Máme pro vás kompletní specifikace

Huawei zanedlouho představí nový vlajkový model své „podznačky“ Honor, s největší pravděpodobností pojmenovaný Honor 10. Chystaná novinka si zřejmě odbyde hned dvě premiéry – už ve čtvrtek čínskou, ta globální je pak naplánována na 15. května v Londýně, kde nebude chybět ani naše redakce. Díky čínské certifikační autoritě TENAA se můžeme do jejích parametrů ponořit již dnes.

Záda mění barvu podle teploty

Honor 10 si má vzít velkou část výbavy ze smartphonu Huawei P20, takže se můžeme těšit na protáhlý displej s výřezem, vysoký výkon, kvalitní fotoaparát a nejnovější Android obalený nadstavbou EMUI 8.1. Certifikace prozrazuje, že rozměry telefonu budou 149,6 × 71,2 × 7,7 mm a hmotnost 153 gramů, což jsou téměř stejné hodnoty jako v případě Huawei P20. Záda telefonu budou skleněná, podle upoutávky navíc budou zřejmě reagovat na dotek uživatele a podle teploty měnit barvu.

LCD panel telefonu bude mít v úhlopříčce 5,84″ a rozlišení 1 080 × 2 280 pixelů, což znamená poměr stran 19:9. Ve výřezu displeje se bude mimo jiné nacházet selfie kamerka s rozlišením 24 Mpx, hlavní fotoaparát na zádech bude duální a nabídne kombinaci senzorů s rozlišením 16 + 24 Mpx. Oproti Huawei P20 nebude čočky na zádech doprovázet logo značky Leica, dočkat se však máme pokročilé umělé inteligence, která například zvládne vícestupňovou detekci objektů v jedné fotografii.HuaweiP20ProNepřehlédněte

Huawei P20 Pro: podívejte se naši videorecenzi

Vysoký výkon a infraport

Tyto funkce má do velké míry zajišťovat čipset Kirin 970, který se v případě Honoru 10 bude opírat o 4 nebo 6 GB RAM. S kapacitou operační paměti se bude pojit i velikost vnitřního úložiště, které bude buď 64, nebo 128 GB. Telefonu nebude chybět klasická konektivita, k dobru bude mít navíc infračervený port pro dálkové ovládání spotřebičů. Přítomnost sluchátkového jacku certifikace nezmiňuje, USB-C port pak bude sloužit k dobíjení 3 320mAh baterie. Operačním systémem má být Android 8.1 Oreo.

Paradoxně oproti zvyklostem neobsahuje záznam v certifikaci fotografie, pouze víme, že telefon dorazí minimálně ve stříbrné barvě, k dispozici by také měl být v proměnlivé barvě Twilight. Zbývající informace se tak dozvíme ve čtvrtek, kdy by kromě tohoto telefonu mohl být představen vůbec první notebook značky pojmenovaný Honor MagicBook.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku