Cena:

HMD Global testuje Nokie 7 a 8: jakou budou mít výbavu?

Finská společnost HMD Global Oy představila na veletrhu MWC tři smartphony Nokia, další by měly následovat v průběhu letošního roku. Nokie 3, 5 a 6 by měly nejprve doprovodit smartphony Nokia 7 a 8, které jsou podle serveru NokiaPowerUser aktuálně v HMD testovány. Číselné označení dává tušit, že se bude jednat o telefony postavené nad současný trojlístek.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Smartphony Nokia 7 a 8 mají být v portfoliu HMD zástupci vyšší střední třídy, oba bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 660. Nokia 7 má dostat Full HD displej, Nokia 8 pak větší panel s Quad HD rozlišením. V okolí displejů má dojít k zeštíhlení rámečků, a celkově mají mít chystané novinky odlišný design, zejména v oblasti fotoaparátu. Těla obou telefonů budou vyrobena z kovu, pevnost zajistí nová unibody konstrukce.Nepřehlédněte

Nokia 6, 5 a 3 oficiálně: legendární značka se zatím drží při zemi

Oba telefony mají dále dostat do výbavy podporu rychlého nabíjení, čtečku otisků prstů, a značně vylepšené fotoaparáty (Nokia 8 možná i s optikou Carl Zeiss). O přibližném termínu představení prozatím nemáme žádné informace, pouze z dřívějška víme, že HMD chce letos představit 6 – 7 smartphonů Nokia.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.