„Hloupé“ iPody končí, zmizely z oficiálních stránek

Řady hudebního přehrávače iPod prošly radikálním zeštíhlením. Apple včera ze svých stránek odstranil dvě řady iPodů, konkrétně Shuffle a Nano. V nabídce však stále zůstává iPod Touch, který je posledním zástupcem svého druhu. Z něj jsou dostupné dvě varianty, které dostaly větší kapacitu: 32 GB a 128 GB.

Apple k „zeštíhlení“ své produktové řady vydal pro server The Verge potvrzující stanovisko. „Dnes (27. 7. 2017, pozn. red.) jsme zjednodušili produktovou řadu iPod na dva modely, kterým jsme zdvojnásobili kapacitu. Produktové řady Shuffle a Nano z naší nabídky vyřazujeme. Nové iPody Touch jsou dostupné v kapacitách 32 a 128 GB,“ stálo v prohlášení. V něm uvedl Apple i ceny. Nižší kapacita vyjde na 6 090 Kč, za vyšší kapacitu zaplatíte 9 190 Kč. Oba nové iPody jsou kromě velikosti vnitřní paměti identické se svými předchůdci.

Po čtrnácti letech iPodů na trhu přestal Apple v roce 2015 zveřejňovat čísla prodejů dříve populárního hudebního přehrávače. Jeho prodeje začaly klesat od uvedení prvního iPhonu na trh. Zeštíhlení produktové řady napovídá, že prodeje se nezlepšily. Touch je tak pravděpodobně jedinou verzí iPodu, která je podle Applu stále ještě konkurenceschopná.Nepřehlédněte

Nejslavnější „empétrojka“ slaví výročí: Před 15 lety Steve Jobs představil iPod

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku