Domů » Bleskovky » Hacker vylepšil koloběžky Lime. Uživatelům začaly nadávat a urážet je

Hacker vylepšil koloběžky Lime. Uživatelům začaly nadávat a urážet je

Sdílené elektrické koloběžky Lime to u nás ani ve světě nemají příliš jednoduché. Kromě faktu, že se jim stále nedaří být ziskové, jim házejí klacky pod nohy i samotní uživatelé. Elektrické koloběžky často končí na dnech řek či u někoho ve sklepě, což společnosti dělá velkou čáru přes rozpočet. Další, tentokrát však celkem vtipnou situaci, musela společnost Lime v dubnu řešit v australském Brisbane.

Someone hacked the Voice Box on Lime Scooters

Místní koloběžky se totiž podařilo nějakému vtipálkovi hacknout a přidat do nich sexuálně urážlivé hlášky a nadávky. Někteří obyvatelé tak byli nepříjemně překvapeni, když zrovna jejich koloběžka byla po odemčení vulgární a začala uživateli nadávat.

Sprosté koloběžky jsou nejmenší problém

Víme o osmi koloběžkách Lime, kterým vandalové zaměnili původní audionahrávky za nevhodné a urážlivé,“ řekl Nelson Savanh, PR manažer Lime pro australský stát Queensland, kterému se takové chování pochopitelně nelíbí. „Není to ani chytré, ani vtipné,“ dodal na adresu hackera.

lime scooter 2
Uživatelé se k elektrickým koloběžkám nechovají vždy hezky

Zatímco sprosté koloběžky mohou být považovány za neškodný žertík, hackování elektrických koloběžek může mít i vážnější následky. Bezpečnostní firma Zimperium nedávno demonstrovala, jak by se případný útočník mohl zachovat. S pomocí hackovacích metod ovládla jednu z koloběžek na dálku pomocí Bluetooth, a následně na povel dokázali koloběžku přinutit ke zrychlení či zastavení.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments