Domů » Bleskovky » Hacker vylepšil koloběžky Lime. Uživatelům začaly nadávat a urážet je

Hacker vylepšil koloběžky Lime. Uživatelům začaly nadávat a urážet je

Sdílené elektrické koloběžky Lime to u nás ani ve světě nemají příliš jednoduché. Kromě faktu, že se jim stále nedaří být ziskové, jim házejí klacky pod nohy i samotní uživatelé. Elektrické koloběžky často končí na dnech řek či u někoho ve sklepě, což společnosti dělá velkou čáru přes rozpočet. Další, tentokrát však celkem vtipnou situaci, musela společnost Lime v dubnu řešit v australském Brisbane.


Místní koloběžky se totiž podařilo nějakému vtipálkovi hacknout a přidat do nich sexuálně urážlivé hlášky a nadávky. Někteří obyvatelé tak byli nepříjemně překvapeni, když zrovna jejich koloběžka byla po odemčení vulgární a začala uživateli nadávat.

Sprosté koloběžky jsou nejmenší problém

Víme o osmi koloběžkách Lime, kterým vandalové zaměnili původní audionahrávky za nevhodné a urážlivé,“ řekl Nelson Savanh, PR manažer Lime pro australský stát Queensland, kterému se takové chování pochopitelně nelíbí. „Není to ani chytré, ani vtipné,“ dodal na adresu hackera.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

lime scooter 2
Uživatelé se k elektrickým koloběžkám nechovají vždy hezky

Zatímco sprosté koloběžky mohou být považovány za neškodný žertík, hackování elektrických koloběžek může mít i vážnější následky. Bezpečnostní firma Zimperium nedávno demonstrovala, jak by se případný útočník mohl zachovat. S pomocí hackovacích metod ovládla jednu z koloběžek na dálku pomocí Bluetooth, a následně na povel dokázali koloběžku přinutit ke zrychlení či zastavení.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *