Domů » Bleskovky » Argument proti sdíleným koloběžkám? Teenager s ní vyloupil banku

Argument proti sdíleným koloběžkám? Teenager s ní vyloupil banku

Sdílených dopravních prostředků v podobě kol či koloběžek čím dál tím více přibývá, což je pro drtivou většinu obyvatel, kteří nemají v lásce automobily, jednoznačné plus. Krátkodobé výpůjčky elektrických koloběžek mohou mít také ale negativní dopady, pokud se s nimi rozhodnete například vyloupit banku.

Pro tento čin se rozhodl devatenáctiletý teenager Luca Mangiarano z texaského Austinu. Mangiarano se pokusil vyloupit banku za pomoci výhružného dopisu a dokonce by se mu to také povedlo, nebýt jedné osudové chyby.

Utéct na sdílené elektrické koloběžce nebyl chytrý krok

Tou bylo využití sdílené elektrické koloběžky firmy Jump, která patří pod známý Uber, pro útěk z místa činu. Jelikož bylo celé přepadení natočeno na kameru, stačilo policii pouze požádat Uber o osobní údaje Mangiarana, čemuž samozřejmě vyhověli. Policie tak věděla jméno, adresu a číslo kreditní karty, což společně s údaji od mobilního operátora pomohlo velmi rychle usvědčit pachatele.

Použití sdílené elektrické koloběžky rozhodně nebylo nejmoudřejší rozhodnutí s ohledem na to, kolik údajů je potřeba sdílet se soukromou společností za účelem pouhého zapůjčení vozítka. I přes to, že Uber předal informace policii oprávněně na základě pořízeného záznamu, je třeba se mít na pozoru před případným zneužitím těchto informací pro jiné účely, než je rozluštění zločinu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
J.Urban
Uživatel
J.Urban
Offline

Ona ta koloběžka taky něco stojí a kdyby jste si šel tyto peníze vypůjčit do banky, tak po Vás budou chtít obdobné osobní údaje. Tak jaký je rozdíl banka (kde to nikomu nevadí) a Uber (kde to všichni napadají).

esaras
Uživatel
esaras
Offline

To je zas demence. Zakažme auta, protože při většině trestných činů pachatele ujedou v autě…