Jejich grafické čipy pohání všechny generace iPhonů, nyní je Imagination Technologies na prodej

iPhone letos slaví desáté výročí, a k této příležitosti nadělil britské společnosti Imagination Technologies nepříjemný dárek – končí s odběrem výkonných grafických čipů PowerVR, které od prvopočátku pohání všechny iPhony a iPady. Bohužel peníze od Apple tvoří 60 % celkových příjmů britského výrobce, a ten se se ztrátou svého největšího zákazníka nedokáže vyrovnat.

Od prvních spekulací, že Apple si hodlá budoucí grafické čipy navrhovat sám, spadla cena akcií Imagination Technologies o 70 %. Přestože se firma snažila všemožně zmátořit, bez objednávek Apple nemůže konkurovat těm nejlepším v oboru. Chvíli se spekulovalo, že by Apple mohl britskou firmu koupit, ten však tyto fámy popřel. Možná by na tom ale vydělal, Imagination Technologies vlastí spoustu patentů, kvůli jejichž údajnému porušování se aktuálně s Applem soudí.Nepřehlédněte

Apple údajně pracuje na vlastním grafickém čipu pro iPhony a iPady

Tak jako tak, Britové zahájili formální proces prodeje a již se zapojili do přípravných jednání s potenciálními kupci. Cena Imagination Technologies je odhadována na 400 milionů liber (asi 12 miliard korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku