Domů » Bleskovky » Apple údajně pracuje na vlastním grafickém čipu pro iPhony a iPady

Apple údajně pracuje na vlastním grafickém čipu pro iPhony a iPady

Čipy v mobilních zařízeních od Apple nikdy netrhaly rekordy v počtu jader a přesto výkonnostně dokáží s konkurencí držet krok. Ač si Apple jejich výrobu zadává, o návrh se starají přímo inženýři v Cupertinu, alespoň co se týče procesorové jednotky, pohybových koprocesorů a vybraných čidel. Grafickou část mají na starosti čipy PowerVR od Imagination Technologies, avšak Apple se zřejmě bude chtít osamostatnit i v této oblasti.

 Podívejte se, jak vypadá zevnitř čipset Apple A9X z iPadu Pro (více informací)

Proslýchá se, že Apple již několik let vyvíjí vlastní grafický čip, a to i přesto, že jednotky PowerVR poskytují nadstandardní výkon. Vlastní řešení by kalifornské společnost poskytlo větší volnost při návrhu, a také by zajistilo vyšší marže. Apple však údajně ještě není připraven na prezentaci svého grafického řešení, a tak si na něj zřejmě ještě nějaký rok počkáme.

  

Všechny součásti budoucích čipsetů však nezůstanou pouze na bedrech Apple, například LTE modemy má Applu podle posledních spekulací dodávat společnost Intel.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
51 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments