Google to s naším zdravím myslí vážně, sjednotil své aktivity a najmul nového ředitele

Softwarový gigant Google, respektive mateřská společnost Alphabet, má pod svými křídly spoustu aktivit, mezi něž patří také služby, které se starají o naše zdraví. S redesignem aplikace Google Fit, který aplikace notně potřebovala, a větším zapojení chytrých hodinek do sledování denní aktivity přichází také změna v pozadí. Do Alphabetu přichází David Feinberg, který nyní šéfuje ve společnosti Geisinger Health. Jeho úkolem bude sjednotit všechny aktivity Alphabetu na poli zdravotnictví, což nebude jednoduchý úkol.

Aktivit je totiž poměrně dostatek. Namátkou se jedná o dceřiné společnosti Verily nebo Calico, přičemž aktivitami týkající se zdraví se zabývá například také Google AI nebo DeepMind. Feinberg je v tomto ohledu sázka na jistotu – ve zdravotnickém byznysu se na nejvyšších příčkách pohybuje už několik let. Nabídka Googlu navíc nebyla první, neboť již v minulosti se Feinberga snažil zlanařit kupříkladu Amazon nebo JPMorgan. Jestli se mu u softwarového giganta bude dařit, to uvidíme v následujících letech.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentáře

  1. imperator

    Jj google myslí na moje zdravie presne ako Apple ?
    Preklad : “zdravie” je in podojme tam čo sa dá ?

  2. Vamez (neregistrovaný)

    Ako hovoris??

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *