Domů » Bleskovky » Google pracuje na dvou ohebných telefonech. Jeden má mít premiéru ještě letos

Google pracuje na dvou ohebných telefonech. Jeden má mít premiéru ještě letos

Od představení Androidu 12 se spekuluje o tajemném zařízení s kódovým označením Passport, za kterým by se měl ukrývat první ohebný telefon z dílny Googlu. Podle informací serveru 9to5Google nicméně nechce softwarový gigant ponechat nic náhodě a údajně experimentuje také s druhým ohebným telefonem.

Google Pixel Fold
Koncept ohebného telefonu od Googlu

Ten nese kódové označení Jumbojack, jež se objevilo v budoucí verzi Androidu, které 9to5Google označuje jako 12.1. Ačkoli se o spekulovaném zařízení mnoho informací neví, údajně má ohebný smartphone mít dva displeje, přičemž jeden z nich se po složení deaktivuje. To nahrává spekulaci, že se může jednat o zařízení inspirované ohebnými Samsungy, které mají jeden velký vnitřní displej a na vnější straně menší externí.

Dočkáme se rovnou dvou ohebných telefonů od Googlu?

Na rozdíl od Passportu, který je dle známého leakera Evana Blasse stále plánován na konec letošního roku, není jisté, zda Jumbojack někdy spatří světlo světa. Může se totiž jednat o interní prototyp, který Google používá pro testování některých funkcí.

Dominik Vlasák

Diskuze k článku

  1. Podle mě jste skočili na hoax.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).