Domů » Bleskovky » Google mění pravidla: aktualizace Androidu budou u populárních smartphonů samozřejmostí

Google mění pravidla: aktualizace Androidu budou u populárních smartphonů samozřejmostí

Každý měsíc vydává Google bezpečnostní aktualizace systému Android, ovšem pravidelně je dostává pouze mizivé procento zařízení. Spousta telefonů je vůbec nedostává, popřípadě je dostávají s výrazně větší periodou. Google proto počátkem letošního roku připravil pro výrobce mobilních zařízení nové znění smlouvy, na jejímž základě mají být bezpečnostní aktualizace u populárních telefonů povinné.

Bezpečnostní aktualizace minimálně 4× ročně

Jaká je definice populárního telefonu? Podle Google jsou to zařízení, která dosáhla více jak 100 tisíců aktivací; Google taková zařízení označuje jako „Security Mandatory Models“. Podle zjištění Google by v červenci letošního roku splnilo nové podmínky 75 procent populárních zařízení. Od 31. ledna příštího roku by mělo toto číslo být 100 procent, jinak výrobce neaktualizovaného zařízení riskuje ztrátu certifikace budoucích modelů.

Google nevyžaduje, aby výrobci aktualizovali své telefony každý měsíc, v prvním roce prodejů však musí být opraveny všechny zranitelnosti nalezené před více než 90 dny, což tedy znamená nejméně 4 bezpečnostní aktualizace ročně. Povinnost platí i v druhém roce, avšak zde není periodicita stanovena.

Android čeká velká změna: výrobci budou platit za přístup ke Google aplikacím

Nový Android není podmínkou

Podmínky prý platí pro telefony a tablety prodávané v Evropské unii, není jasné, zda je Google bude uplatňovat globálně. Aktualizace samotného operačního systému vyžadována nebude.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments