Domů » Bleskovky » Fotky Google jsou opět chytřejší, rozpoznají i chlupaté členy vaší rodiny

Fotky Google jsou opět chytřejší, rozpoznají i chlupaté členy vaší rodiny

Google Photos umožňuje už nějakou dobu vyhledávat na základě klíčových slov. Stačí zadat jméno některého kamaráda nebo člena rodiny a automaticky se vám zobrazí fotografie, na kterých je osoba zachycena. Pokud ale máte domácí mazlíčky, pak vyhledávání jejich fotografií bylo o něco složitější. Na vágní termíny „pes“ nebo „kočka“ se zobrazily všechny vaše fotky psů a koček, nejen těch, kteří okupují vaší pohovku.

Proto přišel Google s vylepšením – začal aplikovat svůj algoritmus na rozpoznávání obličejů i na domácí mazlíčky. Když tedy napíšete jméno vašeho chlupatého společníka, algoritmus vám automaticky nabídne jeho fotografie. Fotky vašeho miláčka rovněž začne automaticky seskupovat dohromady.

Fotky Google
Cena: zdarma
‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

Jako přídavek lze ve fotografiích vyhledávat také podle konkrétní rasy zvířete, nebo za pomocí psích a kočičích emoji. Ze zobrazených fotek si můžete vytvořit třeba krátký filmeček, kde bude váš mazlíček hlavní hvězdou. Záměr Googlu v tomto ohledu není jen dobročinný. Hlavním cílem je podpořit prodej fotografických aplikací a příslušenství, jako je například chytrá kamerka Google Clips. Nové funkce jsou ve většině zemí již dostupné.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. inteligentní noise reduction pro G Fotky a Snapseed by prospělo více.. že to umí je vidět v profesionální původního převzatého NikSoftCollection

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).