Domů » Bleskovky » Fotky Google jsou opět chytřejší, rozpoznají i chlupaté členy vaší rodiny

Fotky Google jsou opět chytřejší, rozpoznají i chlupaté členy vaší rodiny

Google Photos umožňuje už nějakou dobu vyhledávat na základě klíčových slov. Stačí zadat jméno některého kamaráda nebo člena rodiny a automaticky se vám zobrazí fotografie, na kterých je osoba zachycena. Pokud ale máte domácí mazlíčky, pak vyhledávání jejich fotografií bylo o něco složitější. Na vágní termíny „pes“ nebo „kočka“ se zobrazily všechny vaše fotky psů a koček, nejen těch, kteří okupují vaší pohovku.

Proto přišel Google s vylepšením – začal aplikovat svůj algoritmus na rozpoznávání obličejů i na domácí mazlíčky. Když tedy napíšete jméno vašeho chlupatého společníka, algoritmus vám automaticky nabídne jeho fotografie. Fotky vašeho miláčka rovněž začne automaticky seskupovat dohromady.

Fotky Google
Fotky Google
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
‎Google Photos
‎Google Photos
Autor: Google LLC
Cena: zdarma+

Jako přídavek lze ve fotografiích vyhledávat také podle konkrétní rasy zvířete, nebo za pomocí psích a kočičích emoji. Ze zobrazených fotek si můžete vytvořit třeba krátký filmeček, kde bude váš mazlíček hlavní hvězdou. Záměr Googlu v tomto ohledu není jen dobročinný. Hlavním cílem je podpořit prodej fotografických aplikací a příslušenství, jako je například chytrá kamerka Google Clips. Nové funkce jsou ve většině zemí již dostupné.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments