Domů » Bleskovky » Google dnes nepředstavil jenom Pixely, ale spoustu dalších zařízení (přehled)

Google dnes nepředstavil jenom Pixely, ale spoustu dalších zařízení (přehled)

Hlavní hvězdou dnešní tiskové konference Google byly smartphony Pixel 2 a 2 XL, které jsme si představili v samostatném článku, hardwarových novinek však bylo představeno mnohem více. V tomto článku si je stručně představíme.

Google Pixelbook

Pixelbook je prémiový Chromebook 2 v 1, kdy lze přetočením displeje okolo klávesnice používat zařízení jako tablet. Počítač váží 1 kg a v nejširším místě má pouze 1 centimetr. Notebook disponuje 12,3″ displejem s QuadHD rozlišením, procesorem Intel Core i5 nebo i7, až 16 GB RAM a 512GB SSD.

Nabíjení akumulátoru, který má vydržet 10 hodin provozu, nabíjení probíhá skrze port USB-C. Na počítači běží ChromeOS s vestavěnou funkcí Google Assistant. Pixelbook bude k dispozici ve vybraných státech (náš v nabídce chybí) za měsíc za cenu startující na 999 dolarech (asi 22 tisíc korun bez DPH), za dalších 99 dolarů (asi 2 200 korun bez DPH) bude možné přikoupit stylus Pixelbook Pen schopný rozpoznat až 2 000 úrovní tlaku a 60 stupňů náklonu.

Meet Google Pixelbook | The laptop reimagined

Google Home Mini

Home Mini je malý chytrý reproduktor poháněný Google Assistantem, zvládá veškeré příkazy jako jeho velký bratříček z loňského roku, dokonce dokáže najít i váš ztracený telefon. Home Mini bude k dispozici v několika barevných variantách za 49 USD (asi 1 100 korun bez DPH), u nás se s ním zatím nepočítá.

Meet Google Home Mini | Small and mighty

Google Home Max

Druhým hudebním zařízením je Home Max, který má dbát zejména na kvalitní přednes vycházející ze dvou vestavěných reproduktorů. Hlasitost má být až 20x vyšší než u loňského modelu, i v tomto případě je připraven sluha Google Assistant plnit vaše přání. Google Home Max bude dostupný v prosinci za 399 USD (asi 8 800 korun bez DPH).

Meet Google Home Max

Google Pixel Buds

Posledním zařízením, které má co do činění s hudbou jsou bezdrátová sluchátka Pixel Buds, jak jinak než s podporou Google Assistant. Sluchátka zvládají kromě přehrávání multimédií simultánní překlad mezi 40 různými jazyky. Pixel Buds zvládnou hrát až 5 hodin na jedno nabití, stát budou 159 dolarů (asi 3 500 korun bez DPH).

Google Daydream

Novinkou je i druhá generace headsetu Daydream, která přichází v nových barvách a vyšší cenou – 99 USD (asi 2 200 korun bez DPH). Její zvýšení má na svědomí širší zorné pole, nový slot pro ovladač a odnímatelný držící pásek pro ještě větší komfort. Daydrem je podporován následujícími telefony: Pixel 2 & 2 XL, Pixel & XL, Samsung Galaxy S8 & S8+, Note 8, Moto Z a Moto Z2.

Google Clips

Google Clips je nová miniaturní kamerka poháněná umělou inteligencí, která zajišťuje automatické pořizování fotografií a videa. Kamerka disponuje čočkou s úhlem záběru 130° a světelností f/2.4, konektivitou Bluetooth LE a USB-C a ke spárování vyžaduje zařízení s Androidem 7.0 a vyšším. Záznam bude možné tvořit až 3 hodiny na jedno nabití.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Zajímavé je to, že největší inovátor nám představil jen dva smartphony, z toho jeden, který začne prodávat asi někdy v budoucnu, a hodinky. Kde se stala chyba?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).