Domů » Bleskovky » Google chystá nový hardware: prozradila jej patentová přihláška

Google chystá nový hardware: prozradila jej patentová přihláška

Videoherní byznys v poslední dekádě narostl do takřka mamutích rozměrů, se kterými může směle konkurovat například tomu filmovému. Hraje zkrátka čím dál tím více lidí a zisky z tohoto odvětví rostou raketovým tempem. Každá větší společnost si chce z tohoto koláče kousíček ukousnout a Google není žádnou výjimkou.

google stream controller 5

V loňském roce představil svůj pokus s názvem Project Stream, což je v podstatě hraní nejnovějších herních pecek přímo v prohlížeči Chrome. Příští týden se softwarový gigant chystá na své vystoupení na vývojářské konferenci GDC, přičemž se stále spekuluje, o čem vlastně bude Google mluvit.

google stream controller 4

Chystá Google konzoli, nebo streamovací službu?

Nyní na světlo světa unikl patent chystaného herního ovladače, což jen přiživuje spekulace když ne o vlastní herní konzoli Googlu, tak alespoň o předpokládané streamovací službě pro hry ve stylu Netflixu. Vizualizaci patentu má na svědomí YankoDesign a musíme přiznat, že nevypadá vůbec špatně.

google stream controller 9

Na podobném principu v minulosti fungovaly například služby Gaikai či OnLive, které nicméně skončily v rukách velkých firem a slehla se po nich zem. Zásadní problém, který brání rozšíření herních streamovacích služeb, je totiž rychlost internetového připojení, kterou drtivá většina hráčů nemá příliš uspokojivou.

google stream controller 7

Kromě designu ovladače se v patentu píše také o notifikačním systému, který má hráče upozornit na dostupnost hry či na pozvánku do chatu s jiným hráčem. Toto spíš naznačuje, že se bude jednat o vlastní streamovací službu než o konzoli, nicméně o detailech můžeme prozatím jen spekulovat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments